В цей день 1972 року народився Юрій Григорович Журавель – український музикант.
Народився Юрій Журавель 6 травня в дорозі з Каменя-Каширського, що на Волині, до Овруча на Житомирщині. Його батько — Журавель Григорій Васильович — був військовим. Мати — Балик Галина Олександрівна — працювала вчителькою. Через це сім’я часто змінювала місце проживання, і внаслідок цього Юрій Журавель за час навчання встиг змінити аж сім шкіл. Найщасливіший період дитинства музикант пов’язує зі школою у місті Гайсин Вінницької області. Там навчався до 8 класу.
Перший приїзд до Рівного збігся з виступом популярного на той час гурту «Чорна кава». Юрій Журавель вже цікавився рок-музикою, і на розігріві перед головним виступом грав рокабільний гурт «Містер Твістер». Гурт справив яскраве враження і став поштовхом для творчості Юрія Журавля. Не маючи навичок гри на гітарі, він самостійно придбав інструмент і почав опановувати гру без знань нот чи правильного строю.
Пізніше, працюючи в рівненському театрі «Від ліхтаря», Юрій Журавель разом з друзями створював музичне оформлення для вистав «Пеппі Довгапанчоха» та «Звичайне диво». Зокрема, експериментували з живим театральним оркестром. Саме тоді гурт «От Вінта!» вперше виступив із повноцінною концертною програмою на благодійному марафоні у Рівненському Палаці дітей та молоді.
Юрій Журавель здобув вищу освіту на факультеті педагогіки та методики початкового навчання Рівненського державного педагогічного інституту. Спеціальність — «основи дизайну та образотворче мистецтво».
19 серпня 2016 року, згідно з указом Президента України № 336/2016, Юрій Журавель був нагороджений ювілейною медаллю «25 років незалежності України». Зокрема, він є винахідником і засновником музичного стилю «украбілі», автором текстів і музики до альбомів гурту «От Вінта!». Також переможцем численних рок-фестивалів в Україні, Польщі та Литві. Він очолює дитячий гурт «Зла мала».
Як піонер української флешкліп анімації, Юрій Журавель створив мультики «Не мала баба клопоту — купила порося», «Опля — картопля!». Також анімаційне переосмислення «Дарма я наївся цибулі», які здобули популярність на музичних каналах України та Литви. Його графіка прикрасила відео гурту «TaRuta» на пісню «Бором-Бором», зняте в Карпатах.
Також Юрій Журавель знаний як художник. Його роботи ілюструють книгу «Мазепа. Крок до правди» та роман «Щоденник моєї секретарки» братів Капранових. Спільно з ними працював над «Мальованою історією Незалежності України», для якої створив портрети історичних діячів. У 2012 році заснував ГО «Діти підземелля».
В цей день 1929 року народився Георгій Адамович Мірецький — український композитор, піаніст і педагог.
Георгій Мірецький народився 6 травня в Луцьку. Батько — Адам Володимирович, мав польське коріння, а мати — Марія Денисівна, була українкою. Початкову освіту Георгій Мірецький здобував у польській школі.
Його творчість залишалась маловідомою понад 30 років після смерті. Архів відкрили лише у 2007 році, однак твори великої форми (опера, симфонія тощо) не були знайдені. Георгій Мірецький залишив понад 100 творів, що відображають драматизм, професіоналізм і глибину його таланту. Його музика лунала у 60–70-х роках ХХ ст. на сценах Луцька, Києва, Львова, включно з телебаченням.