В цей день 1949 року народився Володимир Михайлович Івасюк – український музикант та композитор.
Володимир Івасюк народився 4 березня 1949 року в місті Кіцмань Чернівецької області. Батько – Михайло Григорович, вчитель, мати – Софія Карякіна. Батько музиканта володів шістьма мовами, писав прозу й поезію. Зокрема, про Голодомор, а в молодості відбував ув’язнення в радянських таборах за спробу перетнути румунсько-радянський кордон, прагнучи вступити до університету. Мати походила із Запорізької області. У родині також росли дві сестри – Галина та Оксана. Володимир отримав ім’я на честь батькових улюблених поетів – Володимира Сосюри та Володимира Самійленка.
З раннього дитинства Володимир Івасюк виявляв любов до музики. У три роки із захопленням відвідував репетиції вчительського хору, куди його брали батьки. Завдяки зусиллям Михайла Івасюка відкрилася музична школа в Кіцмані. Там Володимир Івасюк почав навчатися гри на скрипці під керівництвом Юрія Візнюка.
1962 року музикант взяв участь у завершальному концерті обласного огляду музичних шкіл Буковини. Це був один із його перших серйозних творчих виступів.
Володимир Івасюк є лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка 1994 року, посмертно. Також Республіканської премії ЛКСМУ імені Миколи Островського 1988 року, посмертно та номінації «За внесок у розвиток музичної культури України XX століття».
Володимир Івасюк є одним із засновників української естрадної музики. Автор 107 пісень, 53 інструментальних творів і музики до кількох театральних вистав. Багатогранна особистість: професійний лікар, скрипаль, виконавець пісень. Також майстер гри на фортепіано, віолончелі та гітарі. Захоплювався живописом.
В цей день 1815 року народився Михайло Михайлович Вербицький – український композитор, актор та хоровий диригент.
Михайло Вербицький є автором музики державного гімну України «Ще не вмерла Україна». Один із перших українських професійних композиторів у Галичині та зачинателів національної композиторської школи.
Михайло Вербицький народився на Львівщині в сім’ї священника. Музичну освіту здобув у Співацькій школі в Перемишлі з 1829 до 1833 рр. Також навчався у Львівській духовній семінарії з 1833 до 1842 рр. У 1840 роках Михайло Вербицький працював регентом церковних хорів у Львові та Перемишлі, а з 1852 року служив священником у селі Млини.
Михайло Вербицький став одним із перших професійних композиторів Західної України XIX століття. Його творчий доробок включає 12 «симфоній-увертюр». У них використано народні мелодії, зокрема коломийки. Також два полонези, вальс, кілька опер, музику до театральних п’єс, церковні твори, хори та пісні.
Помер Михайло Вербицький у селі Млини від раку язика 7 грудня 1870 року у віці 55 років.