Музей історії міста Києва презентував виставковий проєкт «Анастазис. Світло Воскресіння», що демонструє витоки та становлення найважливішого християнського свята.
Головні символи великодньої експозиції – дерево життя і писанка – два надпотужні образи, що ілюструють спадковість поколінь і безперервність буття. Обидва символи є надзвичайно шанованими в українській обрядовій культурі та народному мистецтві.
«Воскресіння Христове та весняні свята, що передували Великодню в дохристиянські часи, завжди були особливими для українців. Відчуваючи міцний зв’язок із природою, люди святкували остаточну перемогу весни, тепла та сонця. Це час єднання всієї родини, радісних зустрічей із найближчими. І навіть війна не змогла знищити наші цінності, наші традиції і свята. Особливо сьогодні ми так чекаємо на перемогу світла над мороком, перемогу життя над смертю! Ми чекаємо на перемогу, обираючи життя, віру і боротьбу за своє існування. Центральний символ дерева життя на виставці уособлює непереможну силу українського духу, що передана нам пращурами», – зазначила на відкритті генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.
Як повідомляється, експозиція включає охоплює різні історичні періоди та грані святкування Великодня – і духовні, і світські. Різноманіття експонатів – керамічні полив’яні яйця часів Київської Русі, Царські врата ХVIII століття, давній святковий одяг українців, великодні листівки, колекція писанок з орнаментами всіх регіонів України тощо – дасть змогу відвідувачам побачити і неповторність української традиції, і культуру святкування Великодня в інших країнах. Окремо на виставці представлені європейський великодній декор і діаспорні писанки.