З 4 по 10 березня 2024 року, в бібліотеці імені Героїв Небесної Сотні для дітей відбулася низка заходів на честь 210-річчя від Дня народження видатного українського поета Тараса Григоровича Шевченка.
Тарас Григорович Шевченко – безсумнівно, одна з найяскравіших постатей в історії української культури. Його життя і творчість переплелися в неперевершений шедевр, що змінив обличчя не лише літературного світу, але й духовної культури всього народу.
Поет, митець, публіцист, Тарас Шевченко став символом боротьби за права та гідність українського народу. Його поезія – це не лише слова, але й глибоке відображення національної ідентичності, болючої історії та вічного прагнення до свободи.
Без імені Тараса Григоровича Шевченка неможливо уявити нашої культури, нашої літератури, нашої країни. Він – не лише поет, він – духовний лідер, який завжди нагадує нам про нашу історію, наші коріння та нашу незалежність
Тарас Шевченко – це вічне джерело натхнення, яке продовжує освітлювати шляхи кожного, хто шукає правди, краси та свободи.
Для молодших класів, бібліографи провели інформаційну годину “Маленьким про Великого Тараса”, на якій ознайомили учнів з життям і творчістю великого письменника.
А для читачів 1-9 класів була оформлена книжкова виставка-ілюстрація “Твоїх поезій слів високих вінчає слава вікова”. Протягом тижня “Єднаємо Україну Тарасовим словом” у нашій події пройшли зачитування уривків з найвідоміших творів Тараса Шевченка. Відвідувачі та бібліографи перенеслись у світ Шевченкової поезії, насолоджуючись красою та глибиною його творчості.
Звучали уривки з поеми “Сон”, де митець описував свої мрії та бажання, “Реве та стогне Дніпр широкий”, який увібрав у себе душу рідної землі та національну боротьбу. “Розритої могили”, що нагадувала про важливість пам’яті та історії. Не обійшлося без “Мені тринадцятий минало”, де Шевченко відображав свої внутрішні переживання та прагнення до свободи. А також “Думи мої, думи”, які віддзеркалювали глибокі міркування та філософські роздуми поета.
Цей захід не лише відзначив велич та значення Тараса Шевченка для українського народу, але й об’єднав усіх присутніх у спільній любові до його творчості та спадщини.