В Оболонському Vcentri Нub відбулася презентація двох видань: антології «ШраМи», яка зібрала хроніки війни у художньому слові 18 митців Київського літературного клубу та повісті Анатолія Горового «Зоряна, або втрачене ім’я», написаної за мотивами давніх дохристиянських міфів. Книги профінансовані за підтримки Департаменту суспільних комунікацій КМДА.
«Програма діє постійно. Друк не припинявся і під час широкомасштабної війни. Сьогодні ми презентували дві книги, які профінансовані міською цільовою програмою розвитку інформаційно-комунікативної сфери міста Києва на 2022-2024 роки», — розповіла директорка Департаменту суспільних комунікацій КМДА Мирослава Смірнова.
Вона зізналася, що одну з книжок вже прочитала, а іншу читає поступово і на те є свої причини.
«Книги абсолютно різні за своєю сутністю. Одна з них «ШраМи» — це збірка, яка об’єднала 18 авторів, болючою темою війни. Читати її треба дозовано, бо стільки там страждань і болю. Тому я ще в процесі. Ми всі сьогодні переживали разом з авторами під час декламування поезії, адже ці шрами свіжі, ці шрами на великому українському серці.
Друга книга — «Зоряна, або втрачене ім’я» — для мене відкрилася по-своєму. Як правильно сьогодні зазначив автор Анатолій Горовий — кожен має побачити в ній щось індивідуальне. Я побачила свої смисли. Зоряна, яка на деякий час втратила себе і стала нічиєю. Це образ який показує, що ми не повинні втрачати себе, своєї доброти, своєї ідентичності. Ми повинні рухатися далі і робити добро навіть коли дуже важко, навіть коли нас хочуть знищити. Своє добре серце ми маємо берегти за будь-яких умов.
Я сьогодні дуже надихнулася презентацією і хочу сказати, що Департамент суспільних комунікацій буде й надалі підтримувати київських авторів. Це наша принципова позиція. Багато з написаного, нагадує нам про нашу ідентичність. Не можна нашу культуру відкладати на потім. Українська культура на часі. Це те, що ми відстоюємо», — наголосила Мирослава Смірнова.
Участь у презентації збірки взяла більша половина авторів книги, кожен зачитав власні твори, які вразили серця присутніх своєю відвертістю та емоційністю.
Кожна книга надрукована у кількості 300 примірників в рамках підтримки книговидавництва київських авторів, яку здійснює Департамент суспільних комунікацій КМДА.
Видання безкоштовно передані до усіх публічних бібліотек Києва, де читачі можуть з ними ознайомитися.
Матеріали: Сніжана БОЖОК, фото Борис КОРПУСЕНКО «Вечірній Київ»