У бібліотеці на Пріорці продовжується серія творчих занять для дітей в рамках проєкту “Натхнення”.
Цього разу юні митці поринули у світ морських глибин, створюючи картини на тему морських мешканців. Маленькі художники з радістю малювали яскравих кальмарів, веселих крабів та інших морських істот, кожен малюнок став унікальним завдяки фантазії й таланту учасників.
Під керівництвом художниці Каріне Боровікової діти не тільки втілювали свої морські мрії, а й вдосконалювали свої навички малювання, допрацьовуючи попередні роботи. Захід приніс безліч позитивних емоцій та яскравих миттєвостей, адже кожна робота – це не просто малюнок, а частина творчої подорожі в незвідані глибини океану.
До того ж малювання морських картин має цікаву історію. Морська тема в мистецтві була популярною ще з давніх часів: від перших зображень морських звірів на давньогрецьких вазах до сучасних картин, які відображають красу і таємниці океанів. Художники часто використовують морську тему, щоб виразити свої переживання щодо природи, її сили та загадковості.
Марина — різновид образотворчого мистецтва, що спеціалізується на зображенні подій на морі, спортивних змагань та природних явищ. Предметом зображення мариністики є морська стихія, її стан. Інакше — морський пейзаж. Марина — це різновид пейзажу. Як самостійний жанр стала відома в Голландії XVII століття, хоча поодинокі зразки марин створювали й раніше.
Початки літературної мариністики сягають у глибину століть, бо море здавна було важливою частиною життя значної частини людства. Тема моря завжди приваблювала творчі особистості: поетів, художників і музикантів, тому не дивно, що в історії світової культури значне місце посідають твори на морську тематику. Немає жодного живописця чи поета, який, побувавши біля моря, не намагався зобразити його. В декого це були епізодичні етюди, інші час до часу поверталися до цієї теми. Серед художників-мариністів великий талант Івана Костянтиновича Айвазовського займає перше місце. Живописець цілком присвятив себе мариністичному живопису.
Малювання на тему моря також допомагає дітям розвивати уяву, оскільки світ підводних істот невідомий і безмежно різноманітний. Крім того, це дає можливість експериментувати з кольорами та формами, що є важливим аспектом творчого розвитку.
Книгозбірня на Пріорці запрошує всіх охочих приєднатися до наступних занять і створювати свої неповторні морські шедеври!