В цей день 1838 року помер Котляревський Іван Петрович – український письменник, класик нової української літератури та громадський діяч.
Його поема «Енеїда» (1798) стала великим твором загальнонаціонального значення нової української літератури, написаним народною мовою.
Котляревський зробив найвагоміший внесок у становлення сучасної української літературної мови. В умовах занепаду всіх різновидів староукраїнської писемної мови, поема «Енеїда», п’єси «Наталка Полтавка» і «Москаль-чарівник», написані на основі живого усного мовлення народу, започаткували новий етап формування літературної мови.
10 листопада 1903 року народився Масенко Терень Германович – поет і перекладач, автор текстів популярних свого часу пісень.
Народився в селі Глодоси (тепер Кіровоградської області) у незаможній селянській родині. 1930 року закінчив факультет журналістики Комуністичного університету імені Артема при ЦК КПУ. У воєнні роки працював на радіостанції імені Шевченка та в редакції газети «Соціалістична Харківщина».
Дебютував Масенко «Маршем робітфаківців» у 1924 році. Перша збірка поезій «Степова мідь» вийшла 1927 року. Працював письменник також як нарисовець та автор книжок для дітей. Після війни уславився як поет-пісняр. Чимало віршів Масенка поклали на музику композитори Георгій та Платон Майбороди, Левко Ревуцький («Пісня про Дніпро», «Дніпровські хвилі»), Ігор Шамо та інші.
Останній, виданий за життя, прозовий твір – есеї та спогади про митців-побратимів Павла Тичину, Максима Рильського, Анатолія Петрицького. А також братів Майбородів, Джамбула, Янку Купалу, Андрія Малишка – «Роман пам’яті».
В цей день 1913 року народився Брежньов Геннадій Іванович – український поет, прозаїк, перекладач. Член Спілки письменників України.
Творча біографія Геннадія Брежньова почалася під час роботи на кондитерській фабриці, де при клубі діяла літературна студія, члени якої брали участь у створенні репертуару для робітничих театральних груп.
На початку 1941 року в Чернівцях побачила світ перша книжка Брежньова — збірка віршів для дітей «Слон і його друзі на стадіоні». Автор збірок лірики «Чолом тобі, земле!» (Харків, 1948), «На рідних берегах» (Харків, 1951). Посмертно видано збірки «Поезії» (Київ, 1954), «Весняний заспів» (Київ, 1959). Твори Брежньова розповідають про подвиг народу в Другій світовій війні, радість народження, мирне життя.
10 листопада 1925 року народився Болехівський Олександр Теодорович – український поет, публіцист і лікар.
Писати вірші почав у тюрмі, вивчав напам’ять, з табору пересилав на батьківщину через вільнонайманих медичних працівників. У 1968 році підписав Лист-протест 139 разом з художниками, письменниками, авторитетними вченими.
Перших два вірші «Світанок» і «Весна» надрукував у Варшаві 1970 року під прізвищем дочки. Все інше друкував у періодичній пресі після відновлення незалежності України у газетах «Голос Опілля», «Повстанець», «Рогатинська земля», «Галицьке слово», «Галичина», «Нова зоря» та ін.