В цей день 1929 року народилась Горська Алла Олександрівна — українська художниця, візуальна мисткиня та дисидентка.
Алла Горська є однією із засновниць та найяскравіших творчих особистостей покоління руху шістдесятництва, одна з перших представниць андерграунду, діячка правозахисного руху 1960-х в Україні. Працювала в монументальних творах, мозаїці, графіці та живопису.
З 1946 року Алла Горська навчалася у Київській художній середній школі імені Шевченка, яку закінчила у 1948 році із золотою медаллю. Викладачем з фаху був Володимир Бондаренко. У подальшому виборі вагань не було: Горська вступила на живописний факультет Київського художнього інституту.
Творчість мисткині ґрунтувалась на традиціях київської академічної школи, народному мистецтві, українському авангарді 1920-х, бойчукізмі, глибокому знанні світових мистецьких напрямів. Алла Горська є авторкою численних художніх творів: «Автопортрет з сином», «Портрет батька», «Абетка», «Біля річки», «Портрет В. Симоненка» та ін.
Вітраж «Шевченко. Мати». У 1964 році група художників й Алла Горська взялися створювати вітраж до 150-річчя Тараса Шевченка у вестибюлі Червоного корпусу Київського національного університету.
Сьогодні своє 68-річчя відзначає українська письменниця, поетеса, культурологиня та перекладачка — Пахльовська Оксана Єжи-Янівна.
Пахльовська є лауреаткою Шевченківської премії та донькою Ліни Костенко і польського письменника Єжи Яна Пахльовського.
Оксана Пахльовська є автором численних студій з історії давньої та сучасної української літератури. Вони надруковані в Україні та за кордоном італійською, англійською, польською та іншими мовами.
Оксана Пахльовська займається також проблемами демократичної трансформації та культурної й політичної євроінтеграції центрально-східної Європи.
В цей день 1926 року помер Ярошенко Митрофан Корнійович — український актор, співак, режисер та антрепренер.
Ярошенко є учнем Михайла Старицького. Працював у трупах М. Кропивницького, М. Старицького та О. Суходольського. В 1899 — 1915 роках керував власною трупою, яка діяла в Україні, в Молдавії, на Дону, на Кубані й в Криму.
Головними ролями Митрофана Ярошенка були: Карась («Запорожець за Дунаєм», Скорик («Сватання на Гончарівці»), Карпо («Лимерівна») та ін.