В цей день 1918 року народився Микола Лаврентійович Панасьєв — український актор.
Народився Микола Панасьєв 9 травня в Києві. У 1941 році закінчив драматичну студію при Театрі імені Івана Франка, де потім і працював. У 1971 році отримав звання Народного артиста УРСР.
Акторська кар’єра Миколи Панасьєва охоплює понад чверть століття й включає участь у низці відомих фільмів. У 1952 році він зіграв роль Пупа у стрічці «В степах України». У 1955-му з’явився у фільмах «Пригоди з піджаком Тарапуньки» та «Одного чудового дня». Там виконав роль Будякіна. У 1957 році взяв участь у трьох стрічках: «Правда», «Кінець Чирви-Козиря» та «Штепсель одружує Тарапуньку». У 1958 році грав Климa у «Сто тисяч» та знявся у фільмі «Літа молодії». Наступного року з’явився у стрічці «Якщо любиш». Однією з найвідоміших стала його участь у фільмі «Королева бензоколонки». Згодом в стрічці у «Рибки захотілось» і «Фараони».
У 1966 році Микола Панасьєв виконав роль Якова у фільмі «Бур’ян», а наступного — розрадника у містичному фільмі «Вій». У 1969 році знявся у «Варчиній землі». У 1972 році зіграв Максима Діодорова в картині «Рим, 17…», а 1978 року — Косача у стрічці «Дипломати мимоволі» та з’явився у фільмі «Бачу ціль». Крім того, Микола Панасьєв працював над озвученням мультфільмів, зокрема «Заєць та їжак» і «Некмітливий горобець».
Помер Микола Панасьєв 18 липня 1980 року в Києві.
В цей день українці відзначають день Європи.
Рада Європи була заснована 5 травня 1949 року. Саме цю дату вона обрала для відзначення свого свята, офіційно встановленого у 1964 році.
День Європи в сучасному Європейському Союзі був започаткований у 1985 році Європейськими спільнотами — попередником ЄС. Він присвячений до Декларації Шумана, виголошеної 9 травня 1950 року Робертом Шуманом. Декларація передбачала об’єднання вугільної та сталеливарної промисловості Франції та Західної Німеччини. Ця ініціатива стала першим кроком до створення Європейської спільноти з вугілля та сталі. Була заснована 18 квітня 1951 року.
Також у 1985 році Європейська комісія започаткувала ініціативу під назвою «пліт культурних ікон» — у відповідь на звіт спеціальної комісії «За Народну Європу». Її метою було сприяння європейській інтеграції через підтримку ідей пан’європеїзму.