Головна » В цей день: культурні події 3 жовтня – що відбулося

В цей день: культурні події 3 жовтня – що відбулося

В цей день свій 71 рік життя відзначає українська письменниця, редакторка, сценаристка та журналістка — Люко Дашвар (справжнє ім’я Ірина Іванівна Чернова).

В цей день свій 71 рік життя відзначає українська письменниця, редакторка, сценаристка та журналістка — Люко Дашвар (справжнє ім’я Ірина Іванівна Чернова).

Лавреатка літературної премії Коронація слова: у 2007 році роман «Село не люди» здобув II премію та премію «Дебюту року» від книжкового порталу «Друг Читача». У 2008 році за роман «Молоко з кров’ю» стала дипломанткою конкурсу, а у 2009 році її роман «Рай. Центр» отримав диплом «Вибір видавців».

Пише сценарії для телесеріалів та телефільмів. Однією з перших її кіносценарних робіт у 2007 році стало написання сценарію для телефільму «Луна-Одесса», знятого «Українською Медійною Групою» для телеканалу «1+1».

3 жовтня 1962 року народився Кузьмінський Сергій Леонідович — український музикант, діджей та вокаліст рок-гурту «Брати Гадюкіни».

У серпні 1987 познайомився із Сашком «Шулею» Ємцем. Разом вони створили влітку наступного року гурт Брати Гадюкіни, в якому лідерство скоро перейшло до Кузьмінського. Кузьмінський є лавреатом фестивалів «Червона Рута», «Сирок» і «Таврійські Ігри». 1990 року працював у «Театрі Пісні Алли Пугачової», гастролював у Європі, США, Канаді.

У середині 1990-х зацікавився електронною музикою, ґоа-трансом. У 1996 переїхав до Києва, почав працювати діджеєм, промоутером у цьому напрямку. У 1997—1999 — ведучий радіопрограми на радіо «Столиця» в Києві.

В цей день 2008 року помер український поет та Президент Асоціації українських письменників — Римарук Ігор Миколайович.

Римарчук — лавреат Національної премії імені Тараса Шевченка. Був радником міністра культури з питань книговидання.

У поезіях Римарука відчутний перманентний протест проти «легітимації», охрестоматійнення неомодерністських способів творення, спроба революційного формотворення в межах НМ-дискурсу. Римарук — вічний і відданий неофіт модернізму, один із безперечних предтеч ПМД-80, який уособив фаховість та ерудовану інтелігентність «вісімдесятників».

Його вірші перекладали багатьма мовами світу, друкували в англо-, іспано-, польсько-, румунсько-, шведсько-, німецькомовних антологіях української поезії.