В цей день ми відзначаємо 110 річницю з дня народження українського поета, прозаїка та журналіста – Ключника Павла Юхимовича.
З 1944 року Ключник почав друкуватись в сумській обласній газеті. На постійній основі друкувався з 1948 року за сприяння редактора газети Дубов’язівського району Петра Носенка. Згодом заручився підтримкою класика української літератури — Остапа Вишні, який вийшов із концтабору. Зокрема Павло Ключник є дописувачем журналу «Перець». Разом із поетами Йосипом Дудкою та Анатолієм Воропаєм, представник роменського гуртка інтелектуального опору комуністичному режиму.
Сьогодні своє 44-річчя відзначає американський актор Маколей Калкін.
На знімальному майданчику фільму Маколей зустрів Джона Г’юза. В цей момент Джон закінчував сценарій «Сам удома» і шукав прийнятну кандидатуру для виконання головної ролі в картині. Коли він побачив Маколея, він зрозумів, що іншого Кевіна МакКалістера просто бути не може.
В короткі терміни був підписаний контракт з кінокомпанією «20th Century Fox». І вже в наступному 1990 році перед самим Різдвом сімейний комедійний блокбастер вийшов на екрани. За наступні пів року в американському прокаті фільм заробив близько $300.000.000 і у світовому $200.000.000. Картина викликала неабиякий ажіотаж. Фільм «Сам удома» потрапив до Книги рекордів Гіннесса, як комедія, яка зібрала найбільше грошей у прокаті.
В цей день ми відзначаємо 89 річницю з дня народження Добрянського Анатолія Миколайовича – українського поета, літературознавця та мистецтвознавець.
У 1965 році Добрянський пройшов атестацію Міністерства культури СРСР і отримав Атестаційне посвідчення артиста. Вищою атестаційною комісією Міністерства культури СРСР йому в 1966 році присвоєно виконавчу спеціальність «Лектор-мистецтвознавець», що надавало право виступати на концертній естраді.
З 1962 року за сумісництвом та на разових умовах Добрянський працює лектором-мистецтвознавцем Чернівецької обласної філармонії. За тридцять п’ять років плідного співробітництва з музичним лекторієм він підготував більше сотні концертних програм, які відзначалися змістовною глибиною, оригінальністю та розмаїттям форм, яскравим, емоційним викладом матеріалу.
26 серпня свою 62 річницю життя відзначає український музикант – Бабчук Мирослав Михайлович.
Від 1988 року Бабчук є керівником ансамблю народної музики «Візерунок» (фолькгурт «Веселі галичани») Тернопільської обласної філармонії. Разом з ансамблем — учасник міжнародних конкурсів та фестивалів у Канаді, США, Франції, Німеччині, Великої Британії, Польщі та інших країнах.
В цей день відзначаємо 57 років з дня смерті українського драматурга – Василя Мартиновича Жоночина. Псевдонім – Шопінський Василь, Тремп.
Друкувався з 1919 року в соціалістичній газеті «Робітник», що виходила в Нью-Йорку. Із заснуванням у вересні 1919 року Української федерації комуністичних партій в Америці «Робітник» став її органом. 9 жовтня 1920 року в «Українських щоденних вістях» було надруковано аж три вірші Василя Жоночина за підписом «Тремп», присвячені робітничій тематиці: «Фабрика», «Праці раб», «Фабричному братові».
26 серпня відзначаємо 16 роковини Крамара Михайла Полікарповича – українського актора театру і кіно та народного артиста України.
1957 року закінчив Київський театральний інститут імені Івана Карпенка-Карого. Легендарним у творчій біографії актора став фільм «Сватання на Гончарівці», де він зіграв роль Стецька. З блиском виконував Михайло Полікарпович ролі Хазяїна ресторану у виставі «Кін IV», а також Берліоза у виставі «Майстер і Маргарита», демонструючи свій феєричний талант та артистизм.