В цей день своє 45-річчя відзначає Дар’я Ігорівна Трегубова – українська акторка та телеведуча.
Народилася Дар’я Трегубова 1980 року в Києві. Закінчила спеціалізовану школу № 155 з поглибленим вивченням англійської мови. Освіту в галузі музики здобула в музичній школі, де навчалася грати на фортепіано. Отримала диплом режисера в Інституті кіно і телебачення. З 1998 року будує кар’єру в телевізійній сфері. Від шлюбу з українським бізнесменом має дочку Поліну. Захоплюється дайвінгом та мотоциклами.
У 2002–2003 роках працювала копірайтеркою у мережевій рекламній агенції «Leo Burnett». Потім у співпраці з агентствами: EuroRSCG, Leo Burnett, Visage та ін. Також працювала з продакшн-студіями: Фільм+, Bluescreen production, ПрофіТВ, Friends production. Створювала сценарії телепрограм, рекламних кампаній, корпоративних фільмів і заходів. Була ведучою програми «Ранок з Інтером» на телеканалі «Інтер». Брала участь в Конкурсі «Пані Україна-2006», завоювала титул перша Віцепані України.
Працювала креативною продюсеркою і головною редакторкою кінопідрозділу «Сістерз продакшн». Постійна експертка проєкту «Все буде добре», співведуча «Битви екстрасенсів» та інших на каналі СТБ: «Цієї миті рік потому», X-Фактор.
З 2018 року Дар’я Трегубова з режисером Сергієм Осокіним працює над поетичним проєктом «Даша читає», у якому записує твори українських поетів у власному виконанні.
Серед фільмографії Дар’ї Трегубової серіали «Містер і місіс Малишки», «Реванш», «Продовження роду», «Зозулі», «Перші ластівки. Zалежні», «Проти течії». Також серіал «Сторонній», «Водоверть», «Перші ластівки», «Сонячний листопад», «Зникла наречена», «Опікун». Зокрема, «Сурогатна мати», «Загадка для Анни», «Лист помилково», «Серце Матері», «Спадкоємиця мимоволі», «Ідеальний ворог», «Лікар Ковальчук».
В цей день 1880 року народився Олександр Костянтинович Богомазов – український художник та живописець.
Навчався Олександр Богомазов в гімназії. Згодом, за наполяганням батька – в Херсонському земському сільськогосподарському училищі, де здобув фах агронома.
Жив і працював у Києві. В 1905 році став членом соціал-демократичної партії. Також працював в журналі «Шершень». В 1908 році поїхав до Криму, де жив з друзями в Алупці. Там же починає змінюватись стиль його роботи з аквареллю, що пізніше можна буде простежити в його роботах.
У 1914 році Олександр Богомазов написав трактат «Живопис та Елементи». В ньому розглянув взаємодію об’єкта, митця, картини та глядача. Також теоретично обґрунтував пошуки художнього авангарду. Вона була написана після поїздки у Фінляндію в 1911 році та була присвячена його дружині. Також разом з Олександрою Екстер організував у Києві мистецьке об’єднання «Кільце». Олександр Богомазов був одним із чільних представників світового авангарду. Увійшов до історії українського мистецтва як один із фундаторів національного кубофутуризму.