В цей день 1920 року народився Григорій Михайлович Тютюнник – український письменник, журналіст та публіцист.
Григорій Тютюнник народився 23 квітня в селі Шилівка, що в Зіньківському районі на Полтавщині. У 1938 році став студентом Харківського університету. Однак навчання було перерване війною. Пішов на фронт добровольцем. Двічі отримував важкі поранення. Двічі тікав з полону. Брав участь у діяльності партизанських загонів – спочатку на території Кіровоградщини, а згодом у Чехословаччині.
Після війни працював у педагогічній сфері. Також був співробітником львівського журналу «Жовтень» і активно займався літературною діяльністю.
Творчий доробок Григорія Тютюнника охоплює низку важливих творів. Серед них збірка оповідань «Зорані межі», повість «Хмарка сонце заступить». Також поетична збірка «Журавлині ключі».
Найвідомішим твором письменника став роман «Вир». Цей твір займає особливе місце не лише у творчості автора, а й в історії української літератури загалом. Його поява стала значною подією в літературному житті. Вона засвідчила поступове, але впевнене відродження національного письменства після важких років сталінських репресій. За роман «Вир» Григорій Тютюнник був відзначений Державної премії України імені Тараса Шевченка у 1963 році – посмертно. Окрім змістового наповнення, роман відзначається досконалим мовним стилем. Саме тому його уривки часто використовуються вчителями для диктантів.
Все життя письменник жив з осколком біля серця, який лікарі так і не змогли видалити. Саме від наслідків воєнних ран і помер у серпні 1961 року, у віці 42 років.
В цей день світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права.
Це свято наголошує на важливості книжок у розвитку культури, освіти й духовності. Воно також вшановує авторів і захищає їхні права на творчість, стимулюючи поширення знань та ідей у всьому світі.
Свято встановлене ЮНЕСКО і відзначається щорічно 23 квітня. В день, коли пішли з життя великі письменники, а саме Мігель де Сервантес та Вільям Шекспір. Крім того, 23 квітня народились відомі письменники: Григорій Тютюнник, Василь Земляк, Олександр Гаврилюк, Василь Кухта, Андрій Курков.
Читання надихає, об’єднує людей і формує наше уявлення про світ. Тож сьогодні – чудовий привід взяти до рук улюблену книгу або поділитися нею з друзями.
В цей день своє 64-річчя відзначає Андрій Юрійович Курков – український письменник та кіносценарист.
Андрій Курков закінчив Київський державний педагогічний інститут іноземних мов. Працював випусковим редактором багатотиражки Київського політеха, редактором видавництва «Дніпро».
Перша публікація – гумореска у київському виданні «Рабочая газета» у 1979 році. Перший сценарій до фільму – «Поляна сказок».
Андрій Курков є автором понад 20 книг, серед яких як дорослі романи, так і казки для дітей. Найпопулярніший роман письменника – «Пікнік на кризі», було продано в Україні накладом 150 тисяч примірників. Загалом твори письменника перекладені 36 мовами світу.