В цей день 1882 року народилась Христина Олексіївна Алчевська – українська письменниця.
Христина Алчевська народилася 16 березня 1882 року в Харкові. Її батько, Олексій Кирилович, був громадським діячем і брав участь в українських просвітницьких гуртках. Мати, Христина Данилівна, відзначалася активною діяльністю у сфері народної освіти. Організовувала просвітницьку роботу серед селян і робітників.
У десятирічному віці разом зі шкільними подругами Христина Алчевська видавала рукописний дитячий журнал «Товариш». Там впродовж 1892–1894 років публікувала власні вірші та оповідання. Захоплювалася літературою, зокрема творами українських, інших слов’янських та західноєвропейських авторів.
У 1902 році завершила навчання в харківській Першій дівочій гімназії. Протягом року здобувала освіту на вчительських курсах у Сорбонні в Парижі. Повернувшись до України, працювала викладачем французької мови в гімназії. Одночасно Христина Алчевська долучилась до роботи у видавничому комітеті Харківського товариства грамотності. Планувала створити підручник з української літератури для трудової школи. Часто відвідувала Тернопіль, гостювала в родині Марії та Онуфрія Солтисів.
Роки творчості Христини Алчевської припадають на епоху складних соціальних потрясінь і напружених ідейно-естетичних суперечок. Її друзями та подругами за листуванням були Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Михайло Павлик, Василь Стефаник, Олександр Олесь.
В цей день 1894 року народився Юрій Юрійович Дараган – український поет.
Народився Юрій Дараган 16 березня 1894 року у Єлисаветграді на Херсонщині в родині інженера. Мати була грузинкою, а батько — українець, помер за три місяці до народження сина.
Писав Юрій Дараган переважно українською. Перший російський вірш надрукував у 14 років у часописі «Закавказье». Через два роки дав цикл віршів у альманах «Поросль», а через три — друкувався в альманасі «Імортелі» і журналі «Хмель».
Разом зі своїм земляком Євгеном Маланюком у 1922–1923 роках Юрій Дараган видавав часопис «Веселка». Там друкував свої твори.
Юрій Дараган був одним із перших українських поетів, хто в еміграції звернув увагу на призабуті старокиївські сторінки. Вірші «Похід», «Київ», «Свати». та інші. Спочатку поет надрукував їх у «Веселці». Ці вірші мали не тільки художню цінність, але й стали певним зачином розробки цієї теми іншими авторами.
У 1925 році, ще за життя Юрія Дарагана, виходить єдина його збірка «Сагайдак». За словами критиків, вона тематично та ідейно постала передвісницею художньої платформи майбутньої празької школи української поезії.