Головна » В цей день: культурні події 13 вересня – що відбулося

В цей день: культурні події 13 вересня – що відбулося

Сьогодні своє 66-річчя відзначає український поет, перекладач та журналіст — Верховень Володимир Миколайович. Навчався в середній школі смт Сахновщина. У 1980 р. закінчив філологічний факультет Харківського педагогічного інституту. Найбільш значними творами Володимира Верховеня були збірки «Лелече колесо», «На цвинтарі слова», «Топитокуподзвін», «З полум'я і полину». А також «Абетка у віршах», «Абетка для малят про звірів та звірят», «Маляткова абетка». Деякі вірші Володимира Верховеня покладено на музику. 13 вересня 1873 року народився Лукіянович Денис Якович — український письменник та літературознавець. У творчому доробку Лукіяновича є твори великої форми — дилогія з двох повістей «За Кадильну» та «Від кривди», роман «Філістер». Про повість «За Кадильну» Іван Франко писав, як про «цікавий образ безплідної боротьби селянства за общинну землю, відняту в общини паном». Як прозаїк Денис Лукіянович дебютував 1889 року оповіданням «Сабашева вечеря». В цей день свій 68 рік життя відзначає Палинський Віктор Іванович — сучасний український письменник, есеїст та літературний критик. 7 грудня 2018 року Віктору Палинському присвоєне почесне звання «Заслужений працівник культури України». Це сталося за його вагомий особистий внесок у розвиток національної культури й мистецтва. Окрім того, його багаторічна просвітницька діяльність була високо оцінена, особливо з нагоди 150-річчя заснування товариства «Просвіта». Палинський Віктор написав і опублікував у періодиці та в збірках, а також і в академічних виданнях, понад 5000 літературно-критичних матеріалів, мистецьких та культурологічних есеїв, творчих портретів, гостропубліцистичних статей та інших різножанрових текстів. 13 вересня свій 88 рік життя відзначає Гижа Олександр Романович — український прозаїк, публіцист, журналіст та історик. Олександр Гижа є автором книжок, повістей та романів «Двісті метрів до сонця», «Щербаті дні до середи», «Крутий поворот», «Знайомі з вересня», «Дорога», «Ніч літньої повені» та ін. В цей день своє 65-річчя відзначає Даниленко Володимир Григорович — український прозаїк, критик та літературознавець. Оповідання Даниленка перекладено азербайджанською, білоруською, італійською, німецькою, польською, румунською, словацькою і японською мовами. Окремими книжками вийшов роман «Клітка для вивільги». 2014 року Володимир Даниленко номінований на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка у напрямку «Література» за книжку «Грози над Туровцем. Родинні хроніки». Сьогодні свій 71 рік народження відзначає український поет — Шевчук Ігор Степанович. 13 вересня 1975 помер український письменник, літературознавець та перекладач — Майфет Григорій Йосипович. В цей день 74 роки тому народилась українська акторка та заслужена артистка України — Аносова Інна Вікторівна.

Сьогодні своє 66-річчя відзначає український поет, перекладач та журналіст — Верховень Володимир Миколайович.

Навчався в середній школі смт Сахновщина. У 1980 р. закінчив філологічний факультет Харківського педагогічного інституту. Найбільш значними творами Володимира Верховеня були збірки «Лелече колесо», «На цвинтарі слова», «Топитокуподзвін», «З полум’я і полину». А також «Абетка у віршах», «Абетка для малят про звірів та звірят», «Маляткова абетка». Деякі вірші Володимира Верховеня покладено на музику.

13 вересня 1873 року народився Лукіянович Денис Якович — український письменник та літературознавець.

У творчому доробку Лукіяновича є твори великої форми — дилогія з двох повістей «За Кадильну» та «Від кривди», роман «Філістер». Про повість «За Кадильну» Іван Франко писав, як про «цікавий образ безплідної боротьби селянства за общинну землю, відняту в общини паном». Як прозаїк Денис Лукіянович дебютував 1889 року оповіданням «Сабашева вечеря».

В цей день свій 68 рік життя відзначає Палинський Віктор Іванович — сучасний український письменник, есеїст та літературний критик.

7 грудня 2018 року Віктору Палинському присвоєне почесне звання «Заслужений працівник культури України». Це сталося за його вагомий особистий внесок у розвиток національної культури й мистецтва.

Окрім того, його багаторічна просвітницька діяльність була високо оцінена, особливо з нагоди 150-річчя заснування товариства «Просвіта». Палинський Віктор написав і опублікував у періодиці та в збірках, а також і в академічних виданнях, понад 5000 літературно-критичних матеріалів, мистецьких та культурологічних есеїв, творчих портретів, гостропубліцистичних статей та інших різножанрових текстів.

13 вересня свій 88 рік життя відзначає Гижа Олександр Романович — український прозаїк, публіцист, журналіст та історик.

Олександр Гижа є автором книжок, повістей та романів «Двісті метрів до сонця», «Щербаті дні до середи», «Крутий поворот», «Знайомі з вересня», «Дорога», «Ніч літньої повені» та ін.

В цей день своє 65-річчя відзначає Даниленко Володимир Григорович — український прозаїк, критик та літературознавець.

Оповідання Даниленка перекладено азербайджанською, білоруською, італійською, німецькою, польською, румунською, словацькою і японською мовами. Окремими книжками вийшов роман «Клітка для вивільги». 2014 року Володимир Даниленко номінований на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка у напрямку «Література» за книжку «Грози над Туровцем. Родинні хроніки».

Сьогодні свій 71 рік народження відзначає український поет — Шевчук Ігор Степанович.

13 вересня 1975 помер український письменник, літературознавець та перекладач — Майфет Григорій Йосипович.

В цей день 74 роки тому народилась українська акторка та заслужена артистка України — Аносова Інна Вікторівна.