В цей день 1932 року народився Олександр Васильович Мартинець – український художник.
Народився Олександр Мартинець 1 квітня в Харкові. У 1961 році завершив навчання в Харківському художньому інституті. З 1962 року розпочав викладацьку діяльність у цьому закладі, а в період з 2001 до 2008 рік обіймав посаду професора кафедри графіки.
Основною галуззю Олександра Мартинця була станкова графіка. Зокрема, техніки ліногравюра та офорт. Для його творчості притаманні узагальнені стилізовані форми, поєднання суворого стилю з романтичними імпровізаціями. Деякі роботи художника зберігаються в Харківському художньому музеї.
Серед робіт Олександра Мартинця серії ліногравюр: «Сестри», «Дороги», «Наша сталь», «Сліди людства», «Керч», «Червоні кіннотники», «Велика Вітчизняна війна 1941–1945 рр.». Серія «Пейзажі України» включає роботи: «Перший сніг», «Жінка з козою», «Стара груша», «Соняшник», «Гурзуф». Серед оформлених творів: «Боротьба», «Один із нас», «Птахи відлітають». Також художник створив цикл «Кримські пейзажі».
Помер Олександр Мартинець у Харкові 24 червня 2008 року.
В цей день 1927 року народився Мирослав Степанович Стефанишин – український композитор, диригент та заслужений діяч мистецтв України.
Мирослав Стефанишин народився в 1927 році на Івано-Франківщині. З дитинства захоплювався музикою. Після закінчення середньої школи в 1945 році він вступив до Івано-Франківського музичного училища. У 1954 році отримав вищу музичну освіту у Львівській державній консерваторії. Його кар’єра включала роботу артистом вокального ансамблю Львівського радіомовлення, музикантом оркестру народних інструментів Львівської обласної філармонії, хормейстером Волинської обласної філармонії. Також Мирослав Стефанишин був завідувачем музичної частини обласного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка. Старшим викладачем та завідувачем відділу музики Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки. Також викладачем хорового диригування Луцького державного музичного училища.
Результатом багаторічної праці є численні пісні Мирослава Стефанишина, які стали здобутком всієї України. З 1954 до 1984 років твори друкувалися у 32-х збірниках. 40 пісень надруковано у листівках Будинку народної творчості. На магнітну плівку обласного радіомовлення записано понад 40 пісень, на грамплатівку – 7 пісень. Вагомим є внесок композитора у становлення і розвиток вокально-хорового жанру на Волині. З 1954 року він працював диригентом-хормейстером першого державного Волинського народного хору. Ним було створено ряд вокальних ансамблів та хорових колективів при багатьох промислових підприємствах та навчальних закладах обласного центру. З 1961 до 1974 року Мирослав Стефанишин був головою об’єднання композиторів Волині. З 1995 року – засновник і голова Національної ліги композиторів Волині. Значним є доробок композитора у популяризації волинського фольклору. Він здійснив запис близько 1300 народних пісень і мелодій, які ввійшли у збірники «Пісні Волині», «Волинь у піснях». Також «Волинське весілля» та «Народна творчість Волині».