28 листопада 1970 року народилась художниця та дисидентка, громадська діячка, одна із засновниць руху шістдесятництва – Горська Алла Олександрівна.
Алла Горська була вбита 28 листопада 1970 року у Василькові, що Київщині з політичних мотивів. Тогочасна офіційна версія – Горську вбив свекор, який потім і сам наклав на себе руки, кинувшись під поїзд.
Алла Горська була дочкою відомого кінодіяча Олександра Горського, одного з засновників українського кіно (співпрацював з Олександром Довженком). Упродовж 1959-1962 років працювала над творами шахтарського циклу, виконувала роботи в селах Чорнобильського району Київської області. Із 1962 року проводила громадську діяльність у клубі творчої молоді «Сучасник».
1968 року підписала «Лист-протест 139» проти порушень Конституції СРСР на політичних судах. Горська була однією з найяскравіших особистостей серед усієї плеяди жінок-шістдесятниць. Порівняти її можна хіба що з Ліною Костенко. Обидві – ставні, горді, яскраві, з буйно-золотистими зачісками. Горська завжди називала речі своїми іменами, не завуальовуючи правди. Хтось комусь не міг прямо сказати, що той пише бездарні вірші, чи прозу, а Горська могла.
«Алла, як і Ліна, – чоловік!», – зауважив якось один із близьких друзів Горської. Вона могла висловитись нещадно, майже брутально. У гніві була справжньою фурією, а з друзями, перед якими благоговіла – надзвичайно лагідною. А ще вона вирізнялася особливо царственно-зневажливим ставленням до «благ земних». Убивство Горської завдало відчутного удару по всій українській інтелігенції. «Серед нас усіх не було живішої людини за Аллу. Вона була – саме життя. Вона мусила пережити нас усіх…» (Ірина Жиленко, українська поетеса-шістдесятниця).
В цей день 1890 року народилась Тулуб Зінаїда Павлівна – українська письменниця. Є жертвою Великого терору та Повторних репресій.
У літературу входила як поетеса, друкувала вірші російською мовою в газеті «Киевские вести», в журналах «Киевская мысль», «Вестник Европы».
1911 року видала окремою брошурою переклад «Пророкування вельви» — однієї з частин «Старшої Едди». Який був супроводжений передмовою і примітками перекладачки. Допомогу джерелами й порадами під час роботи над перекладом Зінаїді Тулуб надавав професор Університету Св. Володимира Іван Шаровольський. За його ініціативи й було надруковано готовий текст. За радянського часу перейшла на українську мову.
В цей день 1957 року народився Проскурня Сергій Владиславович – український театральний режисер та продюсер.
Музичну освіту починав по класу скрипки у Львівській дитячій музичній школі № 2. У 1969 році сім’я переїхала до Черкас, де Сергій продовжив навчання у класі Анатолія Федоровича Сілкіна. Закінчив 8 класів у Черкаській середній школі № 8. 1973 року вступив до Черкаського державного музичного училища імені С.Гулака-Артемовського. Закінчив його 1977 року по класу альта (клас Маргарити Коновалової).