В цей день міжнародна спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови.
Цей день відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Питання «підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було порушено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Захід відбувся у Парижі в період з 26 жовтня до 17 листопада 1999 року.
Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу. Зокрема, передавання досвіду з покоління в покоління.
21 лютого 1952 року в Бангладеш (тодішньому Східному Пакистані) пакистанська влада жорстоко придушила протест. Мітингувальники, переважно студенти, виступали проти урядової заборони на використання рідної бенгальської мови. Після проголошення незалежності Бангладеш у 1971 році, цей день відзначають у країні як день мучеників. Вшановують пам’ять загиблих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.
В цей день 1886 року народився Олексій Єлисейович Кручоних – український поет.
Олексій Кручоних народився в селянській сім’ї на Херсонщині. 1906 року закінчив Одеське художнє училище, від 1907 року жив у Москві. Спочатку працював як журналіст і художник, а також писав пародійно-епігонські вірші.
Від 1912 року активно виступав як один із основних авторів та теоретиків російського футуризму. Брав участь в альманахах футуристів. До прикладу, «Садок суддів», «Ляпас громадському смакові», «Троє» та «Дохлий місяць». Випускав теоретичні брошури: «Слово як таке», «Таємні вади академіків». Авторські збірки «Помада», «Поросята», «Взорваль», «Те лі ле».
З 1930-х років, після загибелі Володимира Маяковського та розстрілу Ігоря Терентьєва, змушений відійти від літературної діяльності. Лише зрідка публікує критичні статті та бібліографічні матеріали. Основним джерелом доходу для нього став продаж рідкісних книг і рукописів.
В цей день 1925 року народився Ігор Наумович Шамо – український композитор.
Ігор Шамо є заслуженим діячем мистецтв України, народним артистом України та лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка. Нагороджений орденом «Знак Пошани», медалями, а також має звання почесного громадянина міста Києва.
Народився Ігор Шамо в Києві. Закінчив музичну десятирічку імені Миколи Лисенка. Це була єдина спеціалізована школа в Україні. Екстерном закінчив Друге медичне училище за фахом «фельдшер» і на початку 1942 року у 16 років пішов добровольцем на фронт.