До Міжнародного дня толерантності, який відзначається 16 листопада, у бібліотеці Дивосвіт для учнів ліцею 4 класу «Гармонія» відбулася бесіда-обговорення «На планеті толерантності».
Під час заходу школярі обговорили важливість терпимості, доброзичливості та взаємної поваги, що допомагають підтримувати мир і злагоду в суспільстві.
16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів толерантності. Вона підтверджує, що толерантність є не поступкою, а розумінням мультикультурності нашого світу, проявом поваги та терпимості. Всі люди за своєю природою різні, але рівні у правах.
Толерантність вимагає справедливості та неупередженості від законодавства, а також забезпечення рівних можливостей для розвитку кожної людини. Проте, хоч закони є необхідними, їх недостатньо для виховання справді толерантного суспільства.
Коли виникає страх чи зневага до інших, з’являється дискримінація та нетерпимість. Також це можна назвати відсутністю толерантності.
Толерантність – риса цивілізованого суспільства. Тому що люди, які хочуть жити в гармонії та порядку, ніколи не ображатимуть, принижуватимуть чи будуть завдавати шкоди людині з протилежними поглядами. У розвинених країнах високий рівень толерантності: ніхто не обмежує свободу волі іншого через те, що не погоджується з чужим світоглядом. Якщо всі країни дійдуть високого рівня толерантності, то зменшиться кількість конфліктів на тлі релігій, національних інтересів, культурних відмінностей.
Простими словами, толерантність – це прийняття та повага до чужого вибору, особливостей, думок. Коли ви припускаєте, що інша людина може висловлюватись або проявляти себе як особистість вільно, без остраху бути засудженим. Вибір іншої людини — чи то віра, релігія, чи особисте життя — слід приймати як даність і поважати. Будь-які розбіжності потрібно обговорювати шляхом цивілізованої розмови, уникаючи мови ненависті та будуючи діалог, якщо ви впевнені у своїй позиції.
Не варто плутати толерантність із поступкою, поблажливістю, відмовою від своїх переконань, байдужістю. Це відкритість до світу та людей, усвідомлення різноманітності навколишнього світу та його унікальності. Толерантність є ознакою впевненості у собі та усвідомленні надійності власних морально-етично-громадянських позицій.
Учні в бібліотеці Дивосвіт дізналися, що кожна людина унікальна і має власні неповторні якості, які слід поважати та цінувати. Розмовляючи про важливість співчуття і підтримки, діти дійшли висновку, що толерантність – це основа добрих відносин між людьми. Завдяки цьому обговоренню школярі краще зрозуміли, як співчуття та повага один до одного можуть зробити світ навколо більш дружнім і гармонійним.