Головна » Російська агресія: пошкоджені та зруйновані культурні об’єкти в Україні

Російська агресія: пошкоджені та зруйновані культурні об’єкти в Україні

Унаслідок російської агресії в Україні було пошкоджено або зруйновано 2013 об'єктів культурної інфраструктури, з них 332 були повністю знищені.

Унаслідок російської агресії в Україні було пошкоджено або зруйновано 2013 об’єктів культурної інфраструктури, з них 332 були повністю знищені.

Як інформує Культура Оболоні, про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

«Міністерство культури та інформаційної політики продовжує фіксувати пошкодження об’єктів культурної інфраструктури в Україні внаслідок повномасштабної російської агресії. Так, станом на 25 червня 2024 року збитків зазнали 2013 закладів культури (включно з закладами культури, підпорядкованими МКІП та іншим ЦОВВ) без урахування пам’яток культурної спадщини. З них 332 – знищені (16,5%)», – ідеться в повідомленні пресслужби Міністерства культури та інформаційної політики.

Заклади культури, які перебувають у державній власності, втратили 32 об’єкти. А ті, що перебувають у комунальній власності, втратили 1981 об’єкт.

Загалом постраждали: 969 клубних закладів, 715 бібліотек, 157 закладів мистецької освіти, 117 музеїв та галерей, 37 театрів, кінотеатрів та філармоній, 15 парків, зоопарків, заповідників, а також три цирки.

Унаслідок російської агресії в Україні було пошкоджено або зруйновано 2013 об'єктів культурної інфраструктури, з них 332 були повністю знищені.

На кінець червня 2024 року практично вся територія Луганської області й значна частина Запорізької, Донецької та Херсонської областей залишаються під тимчасовою окупацією. Це ускладнює визначення точної кількості культурних закладів, що постраждали внаслідок бойових дій та окупації.