Головна » Наталія Пасічник отримала золоту медаль Global Music Awards за інтерпретацію творів Баха на фортепіано

Наталія Пасічник отримала золоту медаль Global Music Awards за інтерпретацію творів Баха на фортепіано

Українська піаністка та директорка Українського інституту у Швеції, Наталія Пасічник, отримала золоту медаль Global Music Awards за запис інтерпретацій творів для фортепіано Йоганна Себастьяна Баха "Добре темперований клавір".

Українська піаністка та директорка Українського інституту у Швеції, Наталія Пасічник.  Вона отримала золоту медаль Global Music Awards за запис інтерпретацій творів для фортепіано Йоганна Себастьяна Баха “Добре темперований клавір”.

Це престижне міжнародне визнання, яке підкреслює високу якість виконання музичних творів.

Наталія Пасічник – відома українська піаністка. Яка понад 30 років проживає у Швеції. Вона є лауреаткою багатьох міжнародних конкурсів піаністів.

Global Music Awards — престижний міжнародний музичний конкурс, який заснували у США 2011 року. Конкурс ще називають “золотою печаткою схвалення музики”. Основним критерієм для нагородження Global Music Awards є саме якість виконання музичних творів.

Презентувавши альбом у січні 2024 року, який складається з двох частин по 48 композицій, Наталія Пасічник вражає слухачів новими творами та унікальними аранжуваннями, інспірована теорією українського музикознавця Болеслава Яворського.

Переосмислення “Добре темперованого клавіру” вийшло на всіх основних музичних платформах – Spotify, Amazon Music, Apple Music, YouTube, Deezer, Tidal.

Наталія Пасічник підкреслила, що ця нагорода має велике значення для неї. “Крім того, що вона охоплює дуже багато країн, її дають базуючись винятково на якості, а не на цифрах продажу, як багато інших призів. Тому, звичайно, мені дуже приємно. Це абсолютно новий погляд на дуже відому річ. Я пропоную поціновувачам класичної музики фактично нові твори й нове аранжування, яке має українську основу. Для моєї, може, трохи радикальної для піаністів інтерпретації, цього дуже відомого твору я надихнулася теорією українського музикознавця Болеслава Яворського, тому “український слід” присутній і тут. Експериментуючи з переплетенням мотивів, створюючи свого роду музичний колаж, я хотіла показати своє розуміння цього твору, керуючись твердженням Баха про те, що кінцева мета музики – прославляти Бога та омолоджувати дух. Віра Баха породила його музику, і я дуже сподіваюся, що ця музика, своєю чергою, може породити віру, яка потрібна в наш час як ніколи”, – зазначила Пасічник.