Головна » “Книжковий сертифікат на повноліття”: новий закон Зеленського для молоді

“Книжковий сертифікат на повноліття”: новий закон Зеленського для молоді

Президент України Володимир Зеленський підписав новий закон, що передбачає видачу книжкових сертифікатів для українців, які досягли 18-річного віку, та батьків новонароджених. Про це повідомляється на офіційному сайті парламенту.

Згідно з новим законом, вже з цього року українці, які відзначили своє 18-річчя з 1 січня 2024 року, отримають електронний сертифікат через додаток «Дія». Сертифікат можна буде використати на придбання електронних, паперових, аудіокниг або книг для осіб із порушенням зору. Термін дії сертифіката – один рік з моменту досягнення 18-річного віку.

Номінал сертифіката становить 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня відповідного року. На сьогодні це складає приблизно 908 гривень. Така ж допомога буде надаватися при народженні дитини одному з батьків або законному представнику дитини протягом першого року з дня народження.

«Завдяки цим коштам молоді українці зможуть придбати книги українською мовою на власний вибір, а видавництва отримають додаткову підтримку. Очікується, що коштом цієї ініціативи буде випущено додатково від 1,5 до 2 мільйонів примірників книг», — зазначила заступниця голови профільного комітету Євгенія Кравчук.

Закон також передбачає запровадження субсидій для компенсації оренди приміщень для книгарень, що допоможе розвитку книжкової інфраструктури. Всі витрати, пов’язані з реалізацією цього закону, вже передбачені в державному бюджеті, тому додаткового фінансування не потрібно.