16 січня в бібліотеці на Пріорці відбулася чергова терапевтична зустріч у рамках проєкту «Я твій друг – Хібукі». Подія присвячена обіймам, емоціям та почуттям.
Цього разу були присутні учні 2-а класу Ліцею 14 імені українського професора Сергія Федоровича Грушевського. Зустріч була проведена за методикою хібукі-терапії, яка допомагає працювати з дитячими психологічними травмами та тривожними станами.
Подія стала чудовою нагодою поговорити про важливість обіймів, які можуть не лише зігрівати, а й додавати впевненості та настрою. Оскільки захід відбувся напередодні Міжнародного дня обіймів, всі учасники влаштували справжні колективні обійми для Хібукі. Це стало найяскравішим моментом зустрічі.
Хібукі-терапія — це інноваційний психотерапевтичний підхід. Він спрямований на допомогу дітям, які пережили психологічні травми або тривожні стани, викликані різними складними життєвими ситуаціями. Включаючи війни та інші травматичні події. Методика, розроблена ізраїльськими психотерапевтами, з’явилася як державна програма підтримки дітей в Ізраїлі. І ось вже кілька років успішно застосовується в інших країнах, зокрема в Україні.
Основний принцип хібукі-терапії полягає в тому, що емоційна підтримка та безпечне середовище є ключовими для психічного здоров’я дітей. Особливо в умовах стресових ситуацій. Хібукі — це спеціальна м’яка іграшка, яка стає центральною фігурою в терапії. Вона виступає не тільки як джерело емоційної підтримки, але і як символ безпеки та тепла.
Під час сеансів терапії діти взаємодіють з Хібукі, обіймають його, розповідають про свої переживання. Це дає їм можливість зняти стрес, пережити складні емоції та знову відчути підтримку.
Хібукі-терапія допомагає зменшити рівень тривоги та стресу у дітей. Дозволяє їм відчути себе в безпеці і надаючи простір для вираження своїх емоцій. Це особливо важливо для дітей, які пережили складні ситуації, такі як війна, насильство, втрати чи інші травматичні події.
Діти також мали можливість рухатися під час незвичайної зарядки для обличчя та тіла. Потім поринули в літературний світ, прочитавши книгу Тані Стус «Рі(з)дні люди». Це історія про порозуміння, різноманітність людських емоцій і важливість підтримки в родині, що стала темою обговорення серед учасників.
Не обійшлося і без арттерапевтичного малювання. Кожен учасник спробував покращити настрій, перетворюючи чорну цяточку на яскраве зображення. Наприклад, на Хібукі чи квітку. Всі малюнки стали справжнім відображенням позитивних емоцій дітей.
Проєкт «Я твій друг – Хібукі» впроваджується у бібліотеці в межах руху «Здорові бібліотеки». Був започаткований Живою сучасною бібліотекою – БФ Бібліотечна країна. Основне спрямування хібукі-терапії – робота з дитячими психологічними травмами та тривожними станами, що часто виникають в умовах сьогодення.
Бібліотека на Пріорці запрошує всіх охочих разом пізнавати світ та особливості життя у різні його періоди!