Головна » “Хай буде дитинство щасливим і мирним”. Бібліофест до Дня захисту дітей

“Хай буде дитинство щасливим і мирним”. Бібліофест до Дня захисту дітей

“Хай буде дитинство щасливим і мирним”. Бібліофест до Дня захисту дітей

Традиційно «День захисту дітей» відзначається в Україні щорічно 1 червня.

Ця дата обрана не випадково. 27 вересня 1991 року Україна долучилася до виконання Конвенції про права дитини. Це документ міжнародного права, що визначає права на освіту, культурні досягнення, відпочинок, дозвілля дітям держав-членів ООН. Тому «День захисту дітей» був приурочений до Міжнародного дня захисту дітей, який відзначається 1 червня у багатьох країнах світу.

31 травня, до Дня захисту дітей, за підтримки відділу культури Оболонської РДА в місті Києві, буде проведено Бібліофест “Хай буде дитинство щасливим і мирним”. Святкування проводиться за ініціативи депутата Київради від Оболонського району Ганни Свириденко.

У заході візьмуть участь 11 бібліотек району. Творчою базою для свята обрані дві – публічна бібліотека ім.Самеда Вургуна і бібліотека імені Олени Пчілки для дітей, які розташовані за однією адресою – вул. О.Архипенка,3. Дітей Оболоні чекають: квести, вікторини, майстер-класи, різноманітні рухливі ігри. Самі активні учасники вікторин та конкурсів отримають призи і подарунки. Та як же без аніматорів, які завжди додають святкового та веселого настрою. 

Бібліотека ім.Самеда Вургуна заснована у 1974 році. Своє ім’я – присвяту видатному азербайджанському поетові Самеду Вургуну, який зробив переклад рідною мовою творів Тараса Шевченка і був відомим культурним діячем, бібліотека носить з 1978 року. Книжковий фонд її складає – 33,6 тис. примірників українською та азербайджанською мовами. Щорічно бібліотека обслуговує близько 5 тис. користувачів. Активно співпрацює з Конгресом азербайджанців в Україні та посольством Азербайджану в Україні, що сприяє розвитку культурних зв’язків та зміцненню дружби українського та азербайджанського народів. У бібліотеці часто відбуваються цікаві творчі зустрічі та культурні події для дітей та дорослих. Тут проходять численні сімейні заходи!

Зовсім поруч розташована чудова бібліотека ім.Олени Пчілки для дітей, що була заснована у 1920 році на Подолі. Сучасну її назву – присвяту видатній українській письменниці, педагогу, громадській діячці та етнографу Олені Пчілці, матері знаменитої поетеси Лесі Українки. Бібліотека носить цю назву з квітня 2018 року. Під час Другої світової війни фонди бібліотеки були частково знищені. Частину переховували працівники бібліотеки, а в післявоєнні роки роботу її було відновлено. У 1975 році бібліотека переїхала у нове приміщення на Оболоні. Зараз книжковий фонд складає  близько 50 тисяч примірників. За рік тут обслуговуються близько 4 тисяч користувачів з 6 шкіл району та Дитячої Академії мистецтв. Бібліотека проводить численні творчі заходи для дітей та їх родин!