Головна » Гран Прі на Всеукраїнському конкурсі юних баяністів-акордеоністів здобув учень ДМШ №37 Арсеній Кожан

Гран Прі на Всеукраїнському конкурсі юних баяністів-акордеоністів здобув учень ДМШ №37 Арсеній Кожан

19 квітня в історичному м.Коростень Житомирської області відбувся XIV відкритий Всеукраїнський конкурс юних баяністів-акордеоністів імені А.Білошицького

Захід проводиться раз у два роки. Метою є розвиток національної школи гри на баяні-акордеоні та виявлення творчих здібностей серед конкурсантів. Конкурс проходив в два тури, другий тур відбувався в очному форматі в Коростеньській школі мистецтв, де колись навчався та працював визначний український композитор, педагог, баяніст Анатолій Білошицький. В конкурсі взяли участь 43 учні мистецьких і середніх спеціальних шкіл та студентів музичних коледжів із різних міст України. 

Приємно усвідомлювати той факт, що коли світовий міжнародний конкурс акордеоністів Клінгенталь припиняє свою роботу назавжди, у Житомирській області у Коростені навпаки розквітає Всеукраїнський конкурс баяністів-акордеоністів імені Анатолія Білошицького. В країні, де йде війна, продовжує звучати музика і безпосередньо баян. Адже це теж в якомусь плані наша зброя – зброя, яка дає духовну силу нашому народові”, – наголосив заслужений діяч мистецтв України, лауреат Міжнародних конкурсів, український композитор, баяніст і диригент Володимир Зубрицький.

Виступи конкурсантів оцінювало поважне жюрі, відомі діячі мистецтва України: Віктор Губанов, Андрій Душний, Володимир Чефранов, Олександр Сорока, Борис Талько, та Володимир Демиденко, головував відомий композитор та баяніст Володимир Зубицький.

Гран-прі отримав вихованець Дитячої музичної школи №37, учень 4 класу Кожан Арсеній в своїй віковій категорії. Незважаючи на юний вік, Арсеній вже отримував нагороди на Всеукраїнських та міжнародних конкурсах. А допомагає хлопчині йти до перемог улюблений викладач по класу баяна Олена Коверза. Участь у конкурсі стала сходинкою на шляху подальшого професійного зростання учасників творчих змагань.

Відділ культури Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації вітає маленького переможця і бажає успіхів на шляху до майстерності.