Новий рік у бібліотеці Сузір’я розпочався з натхнення та творчості, адже тут продовжують роботу довготривалі проєкти.
Серед яких — проєкт «Творчі». Заняття було присвячене створенню ляльок-мотанок у вигляді Янгола-захисника, що символізує віру в диво, захист і силу добра.
Традиційно в українському побуті існувало декілька прийомів виготовлення різноманітних ляльок-мотанок. Їх виконували з матеріалів за особливою технологією, вони мали певні виразні ознаки – у залежності від функціонального призначення. Так, у порівнянні з ляльками інших регіонів України, на обличчях подільських ляльок немає хреста чи ромба. Лице біленьке або ледь розмальоване.
У народній ляльці янгола-захисника застосовували кілька принципів створення основи мотанки, що залежали від технологічних особливостей її виготовлення. Всі деталі міцно примотували ниткою, вузлики не зав’язували. Для виготовлення ляльки-мотанки брали стрічки з цупкої тканини та клаптики полотна квадратної чи прямокутної форми. Тулуб виконували з клаптиків тканини різної фактури та розмірів. Ляльку оформлювали різноманітними декоративними елементами. Для форми ляльки характерним було пропорційне співвідношення величини голови, тулуба, довжини рук.
Технологія виготовлення ляльки-мотанки має декілька умов. Найважливішою є позитивна думка під час виготовлення ляльки. Наступними умовами є такі: ляльку категорично не можна колоти голками і різати ножицями. Як кажуть: «Не різана, не колота», та мотання її нитками виключно за годинниковою стрілкою. Число намотувань нитки на «видних» місцях, а особливо на личку, повинне мати сакральну кількість три, сім, дванадцять. Виготовляють таку ляльку тільки зі шматочків тканини та ниток, які їх скріплюють, тому і «мотанка».
Під керівництвом креативної майстрині Наталі Чередниченко учасниці заходу власноруч виготовляли ангелів, вкладаючи в них душу та теплі побажання. Ці янголи стали не лише гарними символічними прикрасами, а й нагадуванням про важливість вірити у добро та творити його власноруч.
Організатори заходу в бібліотеці наголошують, що такі зустрічі — це не лише творчий процес, а й можливість відчути підтримку та радість від спільної праці. Книгозбірня Сузір’я запрошує всіх охочих долучитись до своїх проєктів і разом створювати диво!