Головна » Безкоштовна виставка «Живописні поеми І. С. Їжакевича»

Безкоштовна виставка «Живописні поеми І. С. Їжакевича»

У Державному агентстві з питань мистецтв відбудеться виставка «Живописні поеми І. С. Їжакевича»

16 липня в приміщенні Державного агентства з питань мистецтв та мистецької освіти відбудеться безкоштовна екскурсія пересувною банерною виставкою «Живописні поеми І. С. Їжакевича».

Як передає Культурний відділ, про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

«На всіх охочих чекатиме екскурсія виставкою від співробітників Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти Інни та Ірини Ковальчук, які дослідили життєвий та творчий шлях митця і підготували експозицію виставки «Живописні поеми І. С. Їжакевича», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, екскурсія виставкою – це можливість ознайомитися з творчістю видатного українського художника; побачити мальовничі куточки України його очима; дізнатися більше про українську культуру та історію.

Іван Сидорович Їжакевич був невтомним мандрівником, який протягом життя зобразив мальовничі куточки України, її природу, людей та їх побут. Він розписав близько двадцяти церков, став відомим ілюстратором періодичних видань та книжковим графіком.

Його картини зображують український побут, традиції та історичні події. Їжакевич також ілюстрував твори відомих українських письменників, зокрема, 31 ілюстрацію для «Кобзаря», виданого до 125-річчя Тараса Шевченка.

Зареєструватися на екскурсію, що розпочнеться о 16.00, можна за посиланням.

Довідка:

Іва́н Си́дорович Їжаке́вич  — український живописецьписьменник і графікнародний художник УРСР. Батько композитора Михайла Їжакевича. Працював у галузі станкового й монументального живопису, книжкової ілюстрації. Його твори зберігаються в багатьох музеях України, найкращі — в Національному музеї ім. Т. Шевченка. Автор ряду картин на теми української історії «Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь» (1907); «Мені тринадцятий минало» (1926-28); «Битва козаків з шляхтою» (1926-28); «Гайдамаки під Уманню» (1939); «Повстання селян у Галичині».

Брав участь у відновленні фресок Кирилівської церкви в Києві, розписував Церкву Всіх Святих над Економічною брамою Києво-Печерської лаври. Створював зовнішній іконостас Георгіївського собору монастиря на «Козацьких Могилах» (1914 р., с. Пляшева, Рівненська область) — «Голгофа», зразок монументального мистецтва, ікони Спасителя та Богородиці, Георгія Побідоносця та Іова Почаївського, Царські та дияконські врата, а також Спас Нерукотворний та херувими з двох боків від образу — над «Голгофою». Крім іконостасу, так званої літньої церкви під відкритим небом, ймовірно на початку 1915 року, Їжакевич, разом зі своїми помічниками — учнями Київської лаврської іконописної майстерні — виконав настінний розпис по балкону всередині самого Георгіївського храму — дев’ять ікон на тему земного життя та страсну дорогу Ісуса Христа, центральна з яких — Христос у терновому вінку. Одночасно з розписом самого храму Іван Сидорович виконав одинадцять масштабних картин на козацьку тематику, які розміщувались у нішах мурованої західної стіни. Іван Сидорович Їжакевич встиг зробити на «Козацьких могилах» небагато — перешкодила  Перша світова війна. Полотна для панорами Берестецької битви, створені Їжакевичем, австрійці вивезли в невідомому напрямку.