В цей день 1932 року народився Василь Андрійович Шевчук – український письменник.
Народився Василь Шевчук 30 квітня в селі Бараші Ємільчинського району Житомирської області в родині селянина. Після закінчення середньої школи у 1950 році вступив на відділення української мови і літератури філологічного факультету Київського державного університету імені Тараса Шевченка.
З 1955 року працював у редакції журналу «Піонерія», на кіностудії імені Олександра Довженка.Також в редакціях газети «Літературна Україна» та серії «Романи і повісті» видавництва «Дніпро».
Свої перші ліричні вірші Василь Шевчук опублікував у 1951 році в «Альманасі молодих». Дитячі поезії – в журналі «Барвінок», що започаткували збірку «У труді зростаємо». Згодом були видані поетичні книжки для дітей: «Гілка яблуні», «Довгоногі косарі», «На зеленому роздоллі». Зокрема, науково-популярний нарис «Синочок сонця», повість «Горобиної ночі», збірка оповідань «Як Андрійко біди позбувся». У 1958 році вийшла збірка лірики «Ходімо весну зустрічать!». Пізніше – повісті «Зелений шум», «Вітрила» та «Трублять лебеді над Славутичем».
Знаковим твором Василя Шевчука став роман про Григорія Сковороду «Предтеча». Перше його видання з’явилося у 1969 році під назвою «Григорій Сковорода». Роман було перевидано тричі. Твір отримав широке визнання, що, ймовірно, надихнуло автора на написання цілої серії історичних і біографічних романів. Серед них – «Побратими, або Пригоди двох запорожців на суходолі, в морі та під водою».
У 1980 році з’явився роман-дослідження «Велесич», що пропонував нову концепцію тлумачення «Слова о полку Ігоревім». Водночас автор створив віршований переспів твору. У 1982 році він вийшов окремою книжкою та став однією з найкращих поетичних інтерпретацій давньої пам’ятки. Історичну тематику продовжила трилогія «Під вічним небом», до якої увійшли психологічно насичені та документально обґрунтовані твори про Сократа, юного Сковороду та Ганді.
Після сучасного психологічного роману «Злам», присвяченого життю творчої інтелігенції, Василь Шевчук повертається до історичної теми. Створив дилогію про Тараса Шевченка: «Син волі» та «Терновий світ». Її передвісником стала повість «Вітрила», а продовженням – роман «Фенікс». У цих творах розкривається весь життєвий шлях Тараса Шевченка.
Помер Василь Шевчук 13 травня 1999 року в Ясногородці Київської області.
В цей день 1956 року народився Павло Миколайович Гірник – український поет. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка.
Павло Гірник народився 30 квітня. в Хмельницькому. Після завершення середньої школи у 1973 році, вступив на філологічний факультет Кам’янець-Подільського педагогічного інституту. Там навчався протягом одного року. У 1974 році перевівся до Київського педагогічного інституту, який закінчив у 1977 році.
Працював Павло ГІрник учителем української мови та літератури в сільських школах Вінницької та Хмельницької областей. Пізніше обіймав посаду завідувача літературно-драматичної частини Хмельницького театру ляльок. З 1984 року є членом Спілки письменників України, а з 1996 року – член Асоціації українських письменників.
Є лауреатом численних літературних відзнак: премії «Кришталева вишня», імені Андрія Малишка, Павла Усенка, Павла Тичини. 2 березня 2009 року здобув Національну премію України імені Тараса Шевченка за книгу віршів «Посвітається». У 2021 році отримав стипендію для видатних діячів культури і мистецтва.