В цей день 1904 року народився Марко Миколайович Вороний – український поет доби розстріляного відродження.
Народився Марко Вороний в родині відомого українського поета Миколи Вороного та Віри Вербицької-Антіох. У 1918 році добровільно записався до армії Денікіна, але його не прийняли через неповноліття.
Марко Вороний закінчив режисерський факультет Київського музично-драматичного інституту імені Миколи Лисенка. З 1928 року працював на кіностудії. Там займався перекладом титрів фільмів з російської на українську.
Марко Вороний видав 5 книжок для дітей та збірку віршів «Форвард». Перекладав з німецької, французької, італійської та єврейської мов. Зокрема твори Райнера Марії Рільке, Георга Гайма, Альфреда Ліхтенштейна, Рене Сюллі-Прюдома, Шарля Бодлера та інших.
У 1934 році, після арешту Миколи Вороного, Марко Вороний повернувся в Україну та разом із батьком намагався домогтися перегляду справи. У цей час залишався безробітним. 18 березня 1935 року, у день свого народження, був заарештований. 1–4 лютого 1936 року Військовий трибунал Київського військового округу на закритому засіданні засудив його до 8 років виправно-трудових таборів. Марко Вороний відбував покарання у Кемі, потім на Соловках. 9 жовтня 1937 року Особлива трійка управління НКВС Ленінградської області ухвалила смертний вирок, який було виконано 3 листопада того ж року.
В цей день 1876 року народився Йосип Дмитрович Стадник – український актор та режисер.
Дружиною Йосипа Стадника була Софія Стечинська-Стадникова – відома українська акторка і співачка. Разом подружжя прожило 52 роки. Одружилися ще у 1902 у Дрогобичі. Діти Стадників – Ярема та Стефа також присвятили своє життя театру.
Йосип Стадник був режисером, перекладачем, автором, видавцем та художнім керівником. Учнями Йосипа Стадника були Амвросій Бучма, Мар’ян Крушельницький, Євген Коханенко, Ярослав Геляс. Все, що було в світовій літературі нового й демократичного, він перекладав і виводив на сцену. На стадниківські вистави приходили всі – українці, поляки, євреї, всі знаходили для себе відповідний репертуар. Трупа Йосипа Стадника об’їздила з виставами всю Галичину. Це було справжнісіньке «життя на фірах». Артисти, театральний реквізит – все містилося на 28 підводах. Інколи у дорозі доводилося проводити по декілька тижнів.
У 1939 році Йосип Стадник був призначений художнім керівником Державного українського драматичного театру імені Лесі Українки у Львові. З 1944 до 1947 року – працював режисером в «Театрі мініатюр» у Львові.
Помер Йосип Стадник на 78 році життя.