Головна »  Юні художники та їхні малюнки на Пріорці: вплив творчості на розвиток і психологічний стан

 Юні художники та їхні малюнки на Пріорці: вплив творчості на розвиток і психологічний стан

У бібліотеці на Пріорці відбулося яскраве й натхненне заняття з живопису та арттерапії.

У бібліотеці на Пріорці відбулося яскраве й натхненне заняття з живопису та арттерапії.

Воно стало справжньою оазою тепла й затишку посеред зими. Під керівництвом художниці Каріне Боровікової юні учасники створювали особливі малюнки, наповнені світлом добра та фантазії.

Цього разу темою робіт стала атмосфера рідного дому, навіть якщо цей дім — лише маленька нірка, де живуть мишенята. Діти з натхненням передавали через фарби відчуття захищеності й гармонії, які асоціюються з домом.

Дитячі малюнки часто вражають батьків і психологів, які бачать у них ключ до пояснення індивідуальних якостей. Зокрема, особливостей емоційного й інтелектуального розвитку дитини.

У бібліотеці на Пріорці відбулося яскраве й натхненне заняття з живопису та арттерапії.

Малюнки – це відображення творчості дитини, її почуття прекрасного. Малюючи, діти також розвивають логічне мислення, абстрактну уяву, оскільки вчаться відображати навколишній світ у двовимірному просторі. Психолог Лев Виготський стверджував, що малюнки є частиною символічної системи комунікації, яка включає мову, читання й письмо. Система комунікації дитини розкривається в процесі її розвитку як особистості. У буквальному сенсі примітивні дитячі малюнки є проміжною ланкою між усними та письмовими формами мовлення.

Як батькам та вчителям навчити дитину малювати? Чи потрібно це робити? У школі дитину можуть навчити конкретних методів малювання. Але, крім цього, маленькі діти люблять гратися в кубики, розігрувати сценки або читати дитячі книги. Чи здатні ці заняття вплинути на вміння дитини малювати? Щоб знайти відповідь на це питання, американські психологи провели дослідження. Воно тривало вісім тижнів за участі 91 дитини дошкільного віку.

Дітей було довільним чином розподілено на три групи, у кожній з яких вони займалися певним заняттям. Читали дитячу книгу, будували з кубиків або гралися в уявні рольові ігри. Водночас кожна група дітей малювала, і вчені досліджували вплив заняття дітей на їхні навички малювати. До прикладу, художню майстерність, пізнавальні здібності тощо.

Дитячі малюнки оцінювалися за п’ятьма критеріями: творчі здібності, художній талант, просторова складність, використання кольорів і використання образів людей у малюнках.

Дослідження засвідчило, що навички малювання у дітей (за всіма п’ятьма критеріями) протягом восьми тижнів покращилися. Діти, у яких навички малювання були спочатку вищими, показали більший прогрес у навчанні, хоча поліпшення навичок спостерігалося у всіх дітей. З трьох занять найбільш корисним для розвитку навичок малювання виявилося читання книги. Воно позитивно вплинуло на розвиток творчих здібностей, таланту та просторової складності. Група, у якій діти будували з різноколірних кубиків, показала найбільший прогрес у використанні кольорів у малюнках. Рольові ігри найменше вплинули на розвиток навичок малювання. В цій групі спостерігався найбільший прогрес при використанні образів людей у малюнках. 

Малювання пов’язане з розвитком пізнавальної, емоційної сфер і мовлення дитини, сприйняттям простору й навчанням точних наук. Тому батькам важливо знати, які види діяльності, крім формального навчання малювання, сприяють розвитку дітей. 

У бібліотеці на Пріорці відбулося яскраве й натхненне заняття з живопису та арттерапії.

Завдяки підтримці талановитої художниці Каріне Боровікової кожен учасник зміг відчути себе справжнім творцем мистецького шедевра. Бібліотека на Пріорці запрошує всіх охочих приєднатись до занять, які наповнені атмосферою затишку, краси та віри у прекрасне.