В цей день українці відзначають День Гідності та Свободи.
День встановлений згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії. А саме Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.
21 листопада 2013 року українська громадськість розпочала перші акції протесту. Ці події стали реакцією на рішення тодішньої влади про припинення курсу на євроінтеграцію та скасування підготовки до підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Ця ситуація розгорталася стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства до масових мітингів, палаючих шин, «коктейлів Молотова» і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи вартувало українцям 106 убитих і понад 2 тис. поранених. І це була лише ціна 3-х місяців Євромайдану. Навесні 2014 року почалася військова агресія Росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.
21 листопада 1916 року народився Геляс Ярослав Томович – український актор театру та кіно, режисер, художник, діяч культури.
З 1934 року — запрошений актором «Театру рев’ю та оперети» під керівництвом Богдана Сарамаґи та помічником режисера мандрівного театру.
У 1963 – 1974 — головний режисер, актор Тернопільського театру імені Т. Шевченка. В 1974—1990 роки — головний режисер Закарпатського обласного державного українського музично-драматичного театру. Проте діяльність Геляса розповсюджувалася не тільки на Західну Україну.
В цей день 1952 року народився Якутович Сергій Георгійович – український художник, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка.
Походив з родини знаних українських художників – Георгія Якутовича та Оксани Павловської. Вже з 14 років юнак професійно займався мистецтвом. З 1976 року художник активно співпрацював з українськими видавництвами. До часів Незалежності він ілюстрував чи не всю класику світової та вітчизняної літератури. Загалом у доробку майстра 160 видань.
Окрім того, Якутович випустив унікальну графічну серію з портретів усіх українських гетьманів. Він був головним художником фільмів «Молитва за гетьмана Мазепу» Юрія Іллєнка, телефільмів «Ще як ми були козаками», «Загублений рай». А також «Тарас Бульба» Володимира Бортка і «Поводир» Олеся Саніна.