В Національній філармонії України 22 грудня відбувся традиційний концерт «Викладачі-дітям. Різдвяні музичні зустрічі».
Яскраво виступило тріо викладачів Дитячої музичної школи №37. Марія Філюшкіна (фортепіано), Анастасія Поліщук (саксофон) і Тарас Мельниченко (ударні інструменти). Ансамбль виконав чудове попурі з новорічно-різдвяних мелодій в аранжуванні Марії Філюшкіної.
Слухачі радо впізнали пісню «Jingle Bells». Це найвідоміша та найчастіше виконувана американська різдвяна пісня у світі. Написана Джеймсом Лордом П’єрпонтом у 1857 році. Вперше опублікована восени того ж року під назвою «The One Horse Open Sleigh». Приурочена до американського національного свята Дня подяки.
Пізніше пісня була пов’язана лише з Різдвяними і Новорічними святами та була перекладена майже всіма мовами світу. Протягом півтора століття композиція багаторазово переспівувалася різними виконавцями. Її текст постійно змінювався, однак особливу популярність здобула пісня у версії 1940-х років, яку вперше виконав Бінг Кросбі.
А також пісня «Тиха ніч, свята ніч», яка часто виконується в Україні як колядка. Але мало хто знає, що пісня «Тиха ніч» – прийшла до нас з Австрії. Вона була створена 24 грудня 1818 року в різдвяний вечір у австрійському селі Оберндорф-бай-Зальцбург. Текст пісні створив вікарій церкви св. Ніколауса та поет Йозеф Мор. Музику написав шкільний вчитель, композитор і органіст Франц Грубер. Прем’єра пісні відбулася того ж дня на урочистій різдвяній месі. Текст пісні у вигляді вірша Йозеф Мор написав ще в 1816 році. Але оскільки орган місцевої кірхи занадто довго перебував на ремонті, Мор був змушений підбирати акорди до майбутньої мелодії на гітарі.
Через деякий час пісня широко розповсюдилася Європою. В німецьких церковних пісенних збірках вона з’явилася в 1831 році, причому в них значилося: «Автори тексту і музики невідомі». Авторство Мора і Грубера вдалося остаточно встановити лише в 1854 році.
Завершила «Викладачі-дітям. Різдвяні музичні зустрічі» легендарна мелодія вітчизняного «Щедрика».
Аранжувальниця цього святкового попурі – Марія Філюшкіна – зізналась, що її першим концертмейстерським досвідом була робота з духовими інструментами. «Тоді я вирішила, що саксофон і я – речі геть несумісні. Джон Колтрейн? Чарлі Паркер? Кенні Джі, прости, Господи! Люди, як ви це слухаєте? Але життя має гарне почуття гумору, і те, що викликало відторгнення, може стати джерелом натхнення. Так, саксофон. Так, нове аранжування і – наше тріо на сцені філармонії в різдвяному концерті КДФ “Викладачі -дітям”. Непоганий старт для нової сторінки життя!»
ДМШ №37 вітає викладачів з чудовим виступом на сцені Національної філармонії та пишається талановитими колегами.
Посилання на відео концертного виконання ви можете переглянути за посиланням.