Головна » Я – твій друг Хібукі. Новий проєкт в бібліотеці на Пріорці для дітей

Я – твій друг Хібукі. Новий проєкт в бібліотеці на Пріорці для дітей

Хібукі-терапія – стає все більше популярною. Ця терапевтична методика роботи з дітьми є новою для України.

Її творцем став доктор Шай Хен-Галь під час другої ліванської війни в Ізраїлі. З того часу Хібукі допомагає дітям різних країн переживати травму, відновити психічне здоров’я й повернутися до життя. Ізраїльська методика допомагає дітям долати тривожні стани, які часто виникають в умовах сьогодення.

В Україні вона з’явилась ще минулого року, але дітей, які потребують психологічної підтримки, з кожним днем все більше. Команда Бібліотеки на Пріорці для дітей вирішила запустити цей проєкт. Собака-обіймака (Хібукі) є основним елементом терапії. Його особливість – сумні очі. І це не випадково. Дивлячись в очі песика, дитина переносить на нього свої страхи й переживання, вчиться справлятися з ними і, головне, не замикатися в собі.

А ще Хібукі має розмір як у немовля, його легко обіймати й дитина почуватися захищеною. На дотик він м’якенький, тож дитина відчуває тепло й затишок, а, отже, безпеку. Завдяки проєкту діти будуть мати можливість знайти свого песика-обіймаку, який допоможе впоратися з болем, вміє слухати, витерти сльози з очей своїми довгими вушками. Може стати тим, хто втішить і зрозуміє.

В бібліотеці на Пріорці для дітей з’явився новий мешканець – неймовірно милий і водночас сильний і сміливий іграшковий песик Хібукі. Хібукі в перекладі з івриту означає «обійми» і новий «співробітник» зовсім не іграшка, а дієвий і перевірений інструмент в роботі з дитячою травмою, розроблений і вже давно апробований ізраїльськими психотерапевтами. У тому, що хібукі-тепарія дієва і навіть трішки магічна відвідувачі мали змогу переконатися під час першої групової зустрічі Бібліотерапевтична зустріч «Я – твій друг Хібукі».

Про це свідчать заворожені дитячі очі, атмосфера під час зустрічі і відгуки, які вже встигли отримати. Тож маленькі відвідувачі встигли познайомитися з Хібукі, а він – з ними . Бібліотекарі додали трохи бібліотерапії під час читання книги Т.Стус «Де Ойра?», бо ця книга і справді терапевтична, вчить розпізнавати і поважати різні почуття, дбати про свій внутрішній «садок» і самонаповнюватись. А насамкінець змайстрували друзів для Хібукі – маленьких паперових песиків з секретиками, де кожен залишив на згадку щось своє особливе. І обійми для Хібукі теж були! Як же без них? Обійми надихають, додають сил і віри. Про це вже знають і дітки і Хібукі.