Національний центр «Український Дім» та Національний банк України презентують виставковий проєкт «Гривня. Більше ніж гроші».
Виставка-експедиція «Гривня. Більше ніж гроші» представить багатовимірну сутність національної валюти. Зокрема, її символічні, історичні та мистецькі аспекти. Гривня – це не лише грошова одиниця, а й відображення етапів становлення української нації. Також політичних трансформацій та безперервного культурного діалогу між поколіннями. Як і державні символи – український герб, прапор і гімн – національна валюта є невід’ємною складовою державного суверенітету. Носієм історичної пам’яті та ідентичності. Гривня символізує нерозривний зв’язок між минулим, сучасним і майбутнім нашої держави.
Ольга Вієру, директорка Національного центру «Український Дім»: «Сьогодні в українців є дуже високий запит на розуміння себе, на пошук основ ідентичності. У виставці «Гривня. Більше ніж гроші» переплелися кілька важливих контекстів, які завжди у фокусі уваги Українського Дому – культура, історія, мистецтво. Гривня є голосом епох, символом державності. Вона – ніби політичний та естетичний маніфест, який показує, що для нас є важливим, значимим, красивим. Ми натхненні ідеєю разом з Національним банком України дослідити шлях гривні, який насправді розповідає нам про нас самих».
«Майже три століття гривня є важливим атрибутом незалежності нашої держави, яскравим культурним феноменом та об’єднуючим символом для всіх українців. Ми поєднали знання, компетенції та творчий погляд команд Національного банку та Українського Дому, щоб показати відвідувачам дійсно унікальні артефакти та витвори мистецтва. Саме вони є рефлексією на феномен української гривні, історичні події, що супроводжують її життя. Приходьте з 28 березня в Український Дім – з родиною, друзями, колегами. Подивіться на гривню, яку ви щодня тримаєте в руках, новим поглядом», – сказав Голова Національного банку Андрій Пишний.
На виставці будуть представлені ескізні розробки до українських грошей таких видатних художників, як: Олександр Богомазов, Георгій Нарбут, Василь Кричевський. Також розробки Михайла Бойчука, Мирона Яціва, Василя Лопати та інших.
Відкриття виставки відбудеться 27 березня о 18:00. Престур о 17:00.
Вхід на відкриття за запрошеннями або акредитацією для ЗМІ.
Проєкт реалізується у співпраці з Державною архівною службою України, Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України та ГО «Платформа культурних ініціатив».
Графік роботи:
вівторок – неділя;
11:00 – 19:00;
понеділок – вихідний.
Вартість квитків:
повний – 120 грн;
пільговий – 50 грн (для школярів та студентів).
Вхід вільний для:
пенсіонерів, дітей до 7 років, осіб з інвалідністю 1-2 групи, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Учасників бойових дій, учасників АТО та членів їхніх родин. Військовослужбовців строкової служби, працівників музеїв, членів Національної спілки художників України, власників членських карток CIMAM, ICOM, AICA (за наявності дійсних посвідчень).