Головна » Вшанування Лесі Українки: 111 роковини видатної української поетеси

Вшанування Лесі Українки: 111 роковини видатної української поетеси

1 серпня ми відзначаємо роковини Лесі Українки.

1 серпня ми відзначаємо роковини Лесі Українки.

Цього дня, у 1913 році, у місті Сурамі (Грузія), що неподалік від Кутаїсі, на 43 році життя відійшла у вічність Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка, 1871-1913), видатна українська поетеса, драматург, діячка українського національного руху, євроінтегрантка.

Працювала в галузі фольклористики (наспівала 220 народних мелодій) і активно долучалася до процесів українського жіночого руху та національного відродження.

Леся Українка важко хворіла, але, не зважаючи на це, вона продовжувала писати. Перший вірш вона написала у 9 років, а останній – у 40 років. У її безсмертному творчому доробку – велика кількість віршів, поем та драматичних творів, проза, листи та статті.

Серед мистецької спадщини — збірки поезій «На крилах пісень», «Думи і мрії», «Відгуки», поеми «Давня казка», «Одно слово». Драми-поеми «Кассандра», «В катакомбах», «Лісова пісня», «Камінний господар» та «Бояриня».

На світанку 1 серпня 1913 року серце письменниці відбило останню секунду її життя. Її тіло потягом доправили до Києва, де 8 серпня відбулось поховання на Байковому кладовищі.

Напередодні річниці смерті, 31 липня, т.в.о. начальника управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради Тетяна Кравчук та головний спеціаліст управління Юлія Якубовська вшанували пам’ять відомої землячки, поклавши квіти на її могилу.

1 серпня ми відзначаємо роковини Лесі Українки.

Її твори перекладені багатьма мовами, і вони продовжують надихати читачів у всьому світі своєю глибиною, силою та красою. Пам’ятники, музеї, вулиці, названі на її честь, нагадують нам про ту велику людину, яка в умовах складного історичного часу зуміла зберегти віру в українське майбутнє і залишити по собі невмирущий слід.

Життя і творчість Лесі – яскравий приклад стійкості, таланту та любові до своєї землі і народу.

Пам’ять про Лесю Українку живе не лише в її літературній спадщині, а й у серцях мільйонів людей, які цінують і шанують її творчість та внесок у культуру і національну ідентичність.