В цей день 4 січня 1816 року народився Шухевич Осип – український галицький письменник, перекладач, громадський та освітній діяч.
Закінчив гімназію при монастирі отців Василіян у Бучачі 1832 року. Також навчався у львівських домініканців. Під час навчання у Львівській духовній семінарії (1835-1838) належав до кола «Руської Трійці». Товаришував також з Антіном Могильницьким. Висвячений 1840 року, працював на різних парафіях. Зазнавав утисків влади. З 1845, за іншими даними з березня 1848 року, – парох Тишківців, того року очолив Городенківську повітову Руську Раду. За його ініціативи та сприяння в Тишківцях було встановлено знак на скасування панщини 1848 року, відкрито школу 1856 року. Був інспектором народних шкіл Городенківського повіту.
Друкувався в літературно-науковій газеті «Пчола». Перекладав Вергілія, Гердера, наслідував Вальтера Скотта («Подорожній»). Твори Осипа Шухевича видав посмертно його син Володимир Шухевич під назвою «Переводи і наслідування Осипа Шухевича, з портретом і життєписом автора». Автор передмови – Іван Франко.
У передньому слові до книги «Переводи і наслідування Осипа Шухевича» І. Франко писав: «Переводи і наслідування, заміщені в цій книжці – пам’ятка життя і праці чоловіка. Він майже не знаний у нашій літературі. А претім заслуговує на всенародне визнання. Праці Шухевича свідчать о тім, на які широкі розміри задумували наші патріоти з доби нашого народного відродження працю на збагачення нашої словесності. Як сміливо і совісно приступили до діла.».
В цей день 4 січня 1873 року було засноване Літературне товариство імені Т. Шевченка.
Наукове товариство імені Шевченка – всесвітня українська академічна організація, багатопрофільна академія наук українського народу. Рушійна сила формування та розвитку української науки кінця ХІХ – першої половини XX ст. Пов‘язана з історією українського народництва 19-20 ст.
Утворене 23 грудня 1873 року у Львові, за фінансування меценатів з Наддніпрянщини, як Літературне товариство імені Т. Шевченка. У 1892 назву змінено на Наукове товариство ім. Т. Шевченка (своєрідна академія наук). Особливого розквіту досягло в період головування Михайла Грушевського (1897—1916). У 1920-30-х роках зазнало переслідувань від польської влади. 1939 ліквідоване радянською владою; відновлене 1947 року в Західній Європі та Сполучених Штатах Америки. Там стало знане як Shevchenko Scientific Society. З 1989 року організація знову діє на території України.
В українській історії перша суспільна установа, яка, сповідуючи Шевченкові ідеї служіння Україні, присвоїла собі його ім’я . Після першого етапу розвитку, Товариство за оновленим статутом, перетворюється на багатопрофільну академію наук. З пріоритетом до проблем українознавства.І яке було прийнятим у 1892 році.