30 жовтня 1882 року народився Бойчук Михайло Львович – видатний український живописець-монументаліст і педагог, один з основоположників українського монументального мистецтва.
З іменем Михайла Бойчука (1882-1937) пов’язане виникнення творчого об’єднання художників-монументалістів так званих «бойчукістів». Саме завдяки йому українське монументальне мистецтво 20–30-х років XX ст. стало широко відоме у світі, про що свідчать численні виставки, у яких брали участь послідовники й учні Михайла Бойчука, велика кількість публікацій, присвячена бойчукізму як мистецькому явищу.
Народився Михайло Бойчук (1882-1937) на Тернопільщині. Ще у своєму селі почав займатися малюванням. Місцевий вчитель, помітивши здібності юнака, дав оголошення про нього в газеті, на яке відгукнувся художник Юліан Панькевич і допоміг Михайлові переїхати до Львова. Там Бойчук починав самостійно працювати, отримував допомогу від Наукового товариства ім. Шевченка. Окрім того, навчався у Віденській, Краківській і Мюнхенській академіях мистецтв. У 1908–1911 рр. вдосконалював майстерність у Парижі.
В цей день 1825 року помер український художник і педагог – Безперчий Дмитро Іванович.
Найактивніший період творчості — 1850-ті роки. В цей працював олійними фарбами та часто аквареллю. Чудово володів олівцем, виконував малюнки темперою, тушшю, сепією. Відомий своїми пейзажами, натюрмортами, а згодом і портретами. У 1860–1890-х працював в жанрі релігійного живопису, розписував храми в селах Слобідської України, Криму. Найбільш відомий розпис церкви при Харківській малювальній школі.
В цей день 1864 року народився Боровик Віталій Гаврилович – український публіцист, поет та перекладач.
Автор публіцистичних творів «Вісті з Волині» (1889), «З України: Мужицький рай у Росії» (1893) та ін. Публіцистичні твори та переклади вміщував у львівських журналах «Правда», «Дзвінок», «Літературно-науковий вісник».
Вірші Боровика «Мати-українка» та «До сина» вміщено в антології «Акорди» (1903).
Займався фольклористикою. Збирав матеріали для тлумачного словника української мови (картотека налічувала понад 300 тисяч реєстрових статей).
Підтримував дружні стосунки з Михайлом Коцюбинським, Лесею Українкою, Василем Стефаником, Григорієм Мачтетом. Автор спогадів про Михайла Коцюбинського, які опубліковано 1928 року в Одесі в № 38 журналу «Театр. Клуб. Кіно».
Сьогодні свій 69 рік життя відзначає Олекса Негребецький – режисер дубляжу, редактор та український перекладач, який працює переважно з художніми фільмами.
Саме завдяки його зусиллям були перекладені українською мовою такі відомі фільми, як «Альф», «Пірати Карибського моря», «Шрек», анімаційний серіал «Потяг Томас та його друзі», серіал для дітей «Телепузики» та анімаційні стрічки «Тачки».
В цей день 1936 року народився Іванців Володимир Опанасович – поет, перекладач та літературний критик.
Іванців Володимир Опанасович народився 30 жовтня 1936 р. у місті Біла Церква в родині декласованого священника, який зазнав комуністичних репресій. Працював на залізниці, потім займався сільським господарством, працював секретарем сільської ради та у сільськогосподарському кооперативі. У кінці 20-х років XX століття став псаломщиком. 1929 року був хіротонізований на священника. У 1935 р. змушений переїхати до Білої Церкви, де до війни працював муляром на Військбуді. З 1941 р. і до глибокої старості служив у храмах Білоцерківщини.