В цей день 3 січня 1895 року народився Лятошинський Борис Миколайович – український композитор, диригент і педагог.
Один із представників модернізму та експресіонізму в українській класичній музиці.
Серед учнів Лятошинського — композитори, що увійшли до групи «Київський авангард». А це В. Годзяцький, Л. Грабовський, В. Пацера, В. Сильвестров, а також Й. Балакаускас, О. Канерштейн, І. Карабиць, Є. Станкович, І. Шамо.
З ранніх років виявив велику музичну обдарованість, вчився грати на скрипці та фортепіано. Освіту почав здобувати у Першій київській чоловічій гімназії у серпні 1904 року. Потім була із серпня 1906 року Немирівська чоловіча гімназія, де його батько був директором. З 1 вересня 1908 року по 15 лютого 1911 року навчався у чоловічій гімназії міста Златополя, де його батько був також директором. Саме тут почав серйозно займатись музикою. Навчався грі на скрипці у гімназійного викладача Бенціона Хаїмовського, грав в учнівському оркестрі. В 14 років написав кілька музичних творів, серед яких струнний та фортепіанний квартети. Перші твори молодого композитора з успіхом виконувалися в Житомирі.
У 1913 році Борис Лятошинський переїхав до Києва, та вступив до юридичного факультету Київського університету. Водночас готувався до вступу в тільки-но відкриту консерваторію, приватно навчаючись музиці у професора Київської консерваторії Р. Глієра. Після запрошення став студентом його класу.
3 січня 1868 року народився Чернявський Микола Федорович – український поет, педагог та перекладач.
У 1917 році очолив товариство «Українська Хата в Херсоні». Постання Української держави у 1917 році Чернявський привітав, але активної участи в її розбудові не взяв. По її поразці залишився під совєтами, хоч радянським письменником теж не став. А з 1933 року зовсім перестав друкуватися. Пізніше був репресований, а твори його були заборонені; реабілітований по смерті Й. Сталіна. До того ж радянська критика і після реабілітації закидає Чернявському український націоналізм.
Приятелював з Михайлом Коцюбинським та Борисом Грінченком, в спілці з яким видав присвячений Пантелеймону Кулішеві альманах «Дубове листя». Автор збірки поезій «Пісні кохання», «Донецькі сонети», збірки оповідань «Богові невідомому». Перекладав з польської, німецької, французької літератур.
Довгий час помилково вважалося, що М.Чернявський загинув 1948 року. Лише у 1992 році пошуковці встановили справжню дату смерті письменника. Він був розстріляний опівночі з 19 на 20 січня 1938 року.