Головна » В цей день: культурні події 3 листопада – що відбулося

В цей день: культурні події 3 листопада – що відбулося

В цей день свій 72 рік життя відзначає Лесь Подерв'янський – український художник, представник Нової хвилі, письменник та драматург, передовсім відомий як автор сатиричних п'єс.

В цей день свій 72 рік життя відзначає Лесь Подерв’янський – український художник, представник Нової хвилі, письменник та драматург, передовсім відомий як автор сатиричних п’єс.

Почав писати перші п’єси наприкінці 1970-х рр. Має понад 50 п’єс власного написання. Участь у виставках бере з 1976. Картини зберігаються в Національному художньому музеї та багатьох приватних колекціях України, Німеччини, США, Швеції.

16 квітня 2011 року епічна трагедія «Павлік Морозов», написана 1993 року, була поставлена на сцені київського кінотеатру «Кінопанорама».

В цей день своє 62-річчя відзначає Жолдак Андрій Валерійович – український театральний режисер. Заслужений діяч мистецтв України та лауреат низки відзнак міжнародних театральних фестивалів.

Свою першу режисерську освіту Андрій отримав у Київському державному інституті мистецтв ім. Івана Карпенка-Карого (1986). У 1989 році закінчив Державний інститут театрального мистецтва в Москві. Ставив спектаклі в Київському національному театрі ім. І.Франка, театрі «Балтійський дім», театрі Раду Верстата та ін.

В цей день своє 62-річчя відзначає Роздобудько Ірен Віталіївна – українська письменниця, ілюстраторка та сценаристка.

Роздобудько — авторка ілюстрацій до книг Лариси Масенко, Оксани Соловей, Леся Танюка.

В одному з інтерв’ю зізналася, що колись зовсім не володіла українською. Вивчивши ж українську мову та почавши писати романи — стала однією з найуспішніших та найтитулованіших авторок України. Зараз є авторкою майже сорока романів та дитячих книжок, які стали бестселерами, були екранізовані. Авторка кіносценаріїв багатьох успішних фільмів та міні-серіалів.

3 листопада 1937 року помер Куліш Микола Гурович – український письменник, режисер, драматург та представник Розстріляного відродження.

Загалом у літературному розвитку Миколи Куліша містечко Олешки посідає особливе місце, адже тут він починає писати. Перші його твори — це сатиричні вірші, фейлетони, епіграми, що з’являються на сторінках учнівських рукописних журналів «Наша жизнь», «Колючка», «Стрела» та ін.

3 листопада 1937 року помер Лесь Курбас – український режисер, актор, теоретик театру, драматург, публіцист, перекладач. Представник розстріляного відродження.

Навчався в Тернопільській гімназії, потім — у Львівському університеті, де брав активну участь у боротьбі за українізацію університету. На знак протесту проти політики полонізації перевівся до Віденського університету, де навчався на філософському факультеті та слухав лекції зі славістики. Закінчив драматичну школу при Віденській консерваторії.

3 листопада 1937 року помер Вороний Марко Миколайович – український поет, перекладач, дитячий поет доби розстріляного відродження.

Видав 5 книжок для дітей (усі — 1930) та збірку віршів «Форвард». Перекладав з німецької, французької, італійської, єврейської мов.

3 листопада 1937 року помер Поліщук Валер’ян Львович – український письменник, поет і прозаїк, літературний критик, публіцист доби розстріляного відродження.

1919 року видав поему «Сказання давнєє про те, як Ольга Коростень спалила», написану за мотивами відомого літопису та під впливом реалій російсько-української війни. Згодом переїздить до Києва, де знайомиться з творчою молоддю. Особисте знайомство й спілкування з Павлом Тичиною спонукало Валер’яна Поліщука переглянути підхід до власних поезій.