В цей день 1937 року помер поет доби Розстріляного відродження та основоположник і теоретик українського футуризму — Михайль Семенко.
Семенко модернізував українську лірику урбаністичною тематикою, сміливими експериментами з формою вірша, запровадив нові образи й створив слова, покликані відбити нову індустріалізовану добу.
Перша збірка «Prelude» позначена впливами поетів «Української хати»; наступними збірками — «Дерзання» і «Кверофутуризм».
1920 року видав разом із М. Любченком і О. Слісаренком «Альманах трьох». 1921 року — збірку «Проміння погроз»; тоді ж організував «Ударну групу поетів-футуристів», перейменовану на асоціацію панфутуристів «Аспанфут», кредо й маніфести якої були проголошені в альманасі «Семафор у майбутнє» і газеті «Катафалк искусства». Зазнавши критики літературних кіл, Семенко перейшов на позиції «лівого фронту» («УкрЛЕФ») і перетворив «Аспанфут» на «Комункульт», одночасно працював, як головний редактор Одеської кінофабрики ВУФКУ.
23 жовтня 1988 року помер Турчак Стефан Васильович — український диригент, заслужений діяч мистецтв та лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка.
В широкому репертуарі Стефана Турчака твори класичної та сучасної музики, особливу увагу приділяв як симфонічній, так і оперній творчості українських композиторів — Л. Ревуцького, Б. Лятошинського, Г. Майбороди, А. Штогаренка.
Маестро активно виступав з виставами та симфонічними концертами у багатьох країнах світу — Англії, Німеччині, Югославії, Японії. Поставив «Бориса Годунова» та «Хованщину» в Ніцці (Франція), «Макбет» в Мадридській королівській опері (Іспанія), «Івана Сусаніна» та «Кармен» в Загребській опері.
В цей день своє 54-річчя відзначає Аношкіна Світлана Валеріївна — українська художниця — живописиця та членкиня Національної спілки художників України.
«Найкращий живописець Києва 2016 року» — лауреат премії ім. Ф. Кричевського. Учасниця всеукраїнських, міжнародних пленерів та творчих груп Національної спілки художників України. Членкиня бюро живописної секції м. Києва. Працює в жанрах пейзажу, портрету, натюрморту, книжкової графіки, храмового живопису та сюжетної картини, в традиціях реалістичного живопису.
23 жовтня 1939 року народився театральний актор та народний артист України — Горшков Геннадій Васильович.
З 1960 року працював в Донецькому українському музично-драматичному театрі. 1978 року був відзначений званням народного артиста України. 2001 року став лауреатом Премії ім. М. Крушельницького Національної спілки театральних діячів України.
В цей день 1947 року народився український письменник-гуморист, драматург, сценарист та один з творців Гуморини — Голубенко-Бакунчик Георгій Андрійович.
Є автором книги «Руде місто», оповідання з якої лягли в основу написаного у співавторстві з Володимиром Аленіковим сценарію фільму «Посмішка Бога, або Чисто одеська історія». Входить до складу керівництва благодійного фонду «Майбутнє» для дітей-інвалідів, також відомого як «Будинок з ангелом» Бориса Літвака.
Найкращі його твори склали репертуар одеського шоу-театру «Рішельє».