В цей день 157 років тому народився український поет та прозаїк – Маковей Осип Степанович.
Маковей був автор однієї з перших біографічних праць про Пантелеймона Куліша. Навесні 1899 року отримав державну стипендію для молодих письменників у Віденському університеті, де слухав лекції відомих славістів і займався науковими дослідженнями. Під керівництвом професора Ватрослава Ягича він написав наукову роботу про поему видатного хорватського поета XVII століття Івана Гундулича «Осман».
Сьогодні своє 50-річчя відзначає український співак та поет – Сергій Жадан
Літературні твори Сергія Жадана відзначені численними національними та міжнародними нагородами, перекладені понад двадцятьма мовами, зробивши автора одним із найвідоміших сучасних українських письменників. Сергій Жадан активний організатор літературного життя України та учасник мультимедійних мистецьких проєктів. У 2017 році він заснував «Благодійний фонд Сергія Жадана».
В цей день ми відзначаємо 20 років з дня заснування Дня Державного прапора України.
Раніше День Державного прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні. Столиця відзначала це свято 24 липня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над київською мерією.
«Шановні народні депутати, український народ! Сьогодні завершується урочистість історичної справедливості. Ми повертаємося в лоно цивілізованих держав, опираючись на багатовікову традицію нашої державності – демократичної, миролюбної та відкритої для всього світу. Виходячи з цієї традиції та з традиції пошани до національних святинь, а також традицій боротьби за незалежну Українську соборну демократичну державу, пропоную внести національний український жовто-синій прапор і встановити в приміщенні й на куполі Верховної Ради України…», – додав український письменник Лубківський Р. М.
В цей день ми відзначаємо 93 річницю з дня народження українського художника, кінорежисера та артдиректора – Черкаського Давида Яновича.
Заслужений діяч мистецтв України народився 1931 року в місті Шпола Черкаської області. Працював художником Творчого об’єднання художньої мультиплікації «Київнаукфільму». З 1964 р. став режисером цього об’єднання. Згодом – президент Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів «КРОК». Член Національних спілок кінематографістів і журналістів України.
Помер 30 жовтня 2018 року у віці 87 років після двомісячної госпіталізації у зв’язку з інсультом. Був похований 1 листопада в одній могилі з батьками на Берковецькому кладовищі.
В цей день свій 74 рік життя відзначає Гусейнов Григорій Джамалович – український письменник та журналіст.
Є автором прозових книжок «Незаймані сніги», «Чаша ювеліра Карла Фаберже», «Станційні пасторалі» та багато інших. За його редакцією 1997 року вийшла книжка найстарішого українського письменника Івана Шаповала «Козацький батько», присвячена постаті історика Дмитра Яворницького.
Гусейнов підготував до друку антологію поезії «Крицевий край». У восьмитомнику «На землі, на рідній… Легенди та перекази Криворіжжя». Уперше зібрав народні оповідання, перекази про минуле Придніпров’я. Це видання є однією з найґрунтовніших розвідок в окремо узятому регіоні України та найповніше в степовому краї.