В цей день 1952 року народилась Леся Степовичка – українська поетеса та перекладачка
Леся Степовичка народилася 21 травня в селі Петриківці Царичанського району на Дніпропетровщині. Закінчила Українську школу-інтернат № 1 м. Дніпропетровська. Працювала швачкою, робітницею на заводі.
У 1976 році з відзнакою завершила навчання на стаціонарі романо-германського відділення філологічного факультету Дніпропетровського державного університету. У 1989–1999 роках працювала перекладачкою в Україні, ФРН, Австрії, Люксембурзі, Бельгії.
Леся Степовичка є авторкою поетичних книг: «Галатея», «П’ємонт — недалеко», «Медитації пташиного крила», «Осінні люди». Також публіцистичного роману-есе «Rara avis» та роману «Шлюб із кухлем пільзенського пива». Зокрема, є авторкою книги поезії та прози «Стернею долі», двотомника прози «Німці в городі» та книг «І со духом Твоїм», «Осінні люди» тощо.
Твори Лесі Степовички вміщено у всеукраїнських альманахах «Україна — твоя Батьківщина», «Калинове серце», «Слово, твоя Батьківщина». Також у збірках «Посмішка чорного кота. Збірник. Гобі. Забобони. Анекдоти», «Шість соток на Парнасі. Анекдоти. Рецепти. Про себе» та інших.
Вірші Лесі Степовички перекладено польською, німецькою та івритом. Публікувалася у ЗМІ Австралії, США, Чехії, Ізраїлю та Польщі.
У 2004 році поетеса заснувала літературно-мистецький журнал-квартальник «Січеслав». Там працювала головною редакторкою. Усього вийшло 32 номери.
В цей день 1948 року народився Михайло Федорович Покотило – український актор та режисер.
Микола Покотило народився 21 травня в селі Любомирка Рівненського району Рівненської області. Закінчив Острозьке педагогічне училище та філологічний факультет Дніпропетровського державного університету.
Працював учителем, кореспондентом газети «Прапор юності», старшим редактором Дніпропетровського обласного радіо, завідувачем редакції газети «Зоря». У 1993–1996 роках — головний редактор газети «Культура Придніпров’я» та літературного альманаху «Січеслав».
Микола Покотило є членом Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України. У 2006 році отримав звання заслуженого працівника культури України.
Автор поетичних збірок: «Джерела», «Гостина», «Два береги», «Ранкова ватра», «Ріка життя», «Голос каменю», «Жнивний день», «Криниця любові», «Голос степу», «Потойбічне» та інших.
Микола Покотило є упорядником та автором передмов і коментарів до книг: «Антологія поезії Придніпров’я ХХ століття». Зокрема, «Січеславський вінок. Антологія української поезії Придніпров’я» та «Сяєво Жар-птиці. Антологія літератури для дітей та юнацтва Придніпров’я», «Слово про літературу та письменників Придніпров’я», «Таємниця Олександра Билінова» тощо.
Його твори публікувалися в журналах і газетах: «Січеслав», «Київ», «Дніпро», «Літературна Україна», «Українська літературна газета», «Зоря», «Бористен», «Кур’єр Кривбасу» та інших.