Головна » В цей день: культурні події 16 грудня – що відбулося

В цей день: культурні події 16 грудня – що відбулося

В цей день своє 66-річчя відзначає Мука Ярослав Васильович – український театральний актор, народний артист України.

В цей день 16 грудня своє 66-річчя відзначає Мука Ярослав Васильович – український театральний актор, народний артист України.

Після закінчення студії при театрі ім. М. Заньковецької (1978 рік) – актор львівських Театру юного глядача та театру ім. М. Заньковецької. У 1995 році відбувся дебют артиста у кіно. Це була роль Степана Бандери у фільмі «Атентат – Осіннє вбивство в Мюнхені» (режисер Олесь Янчук).

Знявся й в наступних фільмах Олеся Янчука: «Нескорений» (2000), «Залізна сотня» (2004), «Владика Андрей» (2008). А також «Таємний щоденник Симона Петлюри» (2018).

В цей день 16 грудня 1896 року народилась Чередниченко Варвара Іванівна – українська письменниця і педагогиня.

Народилася майбутня письменниця 16 грудня 1896 року в Києві в родині робітника Золотоніського повіту Полтавської губернії. 1913 року 17-річна Варвара вступила на історико-філологічний факультет Київського Фребелівського жіночого педагогічного інституту. Тут вона наполегливо вивчала біологію і фізіологію людини, зокрема дитини. Також загальну гігієну, педагогіку, психологію, літературу, іноземні мови, музику тощо. До того ж брала активну участь у житті студентського колективу, демократичних молодіжних організацій.

Оповідання «Останній лист» (1936) поклало початок роботі українських прозаїків над створенням художнього образу Архипа Тесленка. Співця горя й сліз сільської бідноти, борця й мученика, який передчасно помер у 29 літ.

В цей день своє 78-річчя відзначає Некрасов Олександр Іванович – український композитор, науковець, педагог, музичний критик.

Член Національної спілки композиторів України (1979), Національної всеукраїнської музичної спілки. Олександр Некрасов — автор музики різних жанрів для симфонічного оркестру та оркестрів народних інструментів. А також хорових та інструментальних творів (для фортепіано, арфи, баяна, домри). Зокрема і вокальних циклів, романсів та пісень на слова народного поета Азербайджану Набі Хазрі і українських поетів.

Музика композитора часто виконується в Україні. Звучала та набула визнання в Італії, Канаді, Латвії, Польщі та інших країнах. Його твори впродовж значного часу є в репертуарі багатьох провідних виконавців (хорових колективів, інструменталістів та співаків). З успіхом виконувались у концертах Національної Спілки композиторів України, під час хорових асамблей та олімпіад. Неодноразово включалися у програми творчих звітів майстрів мистецтв різних регіонів України в Києві.

З 1980 року композитором проведено понад 20 авторських концертів (у Києві, Донецьку, на Волині). Понад 100 творчих зустрічей з шанувальниками музики та учнівською молоддю. Двічі він ставав переможцем конкурсів українських композиторів на найкращу пісню. Його музика стала основою декількох повнометражних авторських програм Українського радіо і телебачення та обласних телерадіокомпаній. Низку його творів видано, записано у фонди Українського радіо та Донецької обласної державної телерадіокомпанії. А також придбано Міністерством культури і туризму України.