Сьогодні своє 60-річчя відзначає українська художниця та перша лауреатка обласної мистецької премії – Михальська Валентина Михайлівна.
Її ім’я носить обласна мистецька премія, заснована у 2003 році. У творчому доробку художниці понад 1000 робіт, які експонувалися на 30 виставках як в Україні, так і за її межами.
В цей день 1997 року була заснована державна нагорода Орден княгині Ольги.
15 серпня 1997 року Указом Президента України Л. Д. Кучми № 827/97 на відзначення заслуг жінок у розвитку Української держави, духовному відродженні нації, вихованні дітей заснована відзнака Президента України «Орден княгині Ольги» I, II, III ступенів. Указом також затверджені Статут відзнаки та опис знаків ордена.
Сьогодні своє 50-річчя відзначає Барановський Олександр Ігорович – український музикант та співавтор пісень рок-групи «Друга Ріка».
У 1995 році разом з Валерієм Харчишиним та Віктором Скуратовським заснував групу Second River. Згодом музиканти змінили назву на«Друга Ріка» і сьогодні впевнено займають позицію найкращої рок-групи України.
В цей день 15 серпня 1974 року народився український письменник Гук В’ячеслав Анатолійович.
Перша публікація творів В’ячеслава Гука з’явилася у вересні 1998 року в бразильському часопису «O Lavrador» з передмовою письменниці й перекладачки Віри Вовк (Селянської).
12 грудня 2003 року письменник пише статтю про всесвітньовідомого шведського кінорежисера Інгмара Бергмана — «Інгмар Бергман: доторк до вічності». Після публікації якої головний редактор часопису радить В’ячеславу Гуку спробувати писати прозу.
Сьогодні ми відзначаємо 106 років з дня народження Віхтинського Віктора Івановича – українського художника і педагога.
Народився 15 серпня 1918 року в місті Харкові. Протягом 1934—1938 років навчався у Харківському художньому училищі. Працював в галузі станкової графіки, станкового та монументального живопису. Серед його робіт є «Шевченко — народний поет», «Куточок старої Ялти», «Український мотив» та ще багато інших.
В цей день ми відзначаємо 119 річницю з народження українського письменника та прозаїка – Гавриленка Володимира Никифоровича.
У творчості письменника переважає зображення героїчного подвигу народу, що захищав свою Батьківщину, розкривався з великим розумінням гуманістичного змісту двобою з ворогом. Нариси, написані письменником на фронті, увійшли до збірки «Безсмертя».