В цей день 14 липня 1993 року народився Маркус Валерій Сергійович – український військовий, письменник і мандрівник.
Колишній головний сержант 47-ї окремої механізованої бригади “Маґура”.
2015 року ще на війні Валерій почав писати книгу. На початку лютого 2018 року рукопис було завершено і почалась підготовка до друку. Не дійшов згоди із жодним з українських видавництв. За допомогою підтримки близьких друзів, зайнявся цим процесом із ними. 13 серпня 2018 року книга надійшла у продаж та одразу стала бестселером. За перші три тижні розкупили увесь 5-ти тисячний тираж. Це є величезним успіхом для українського книжкового ринку. З вересня 2018 розпочався всеукраїнський тур автора на підтримку книжки.
Лише в Україні станом на початок 2023 продали понад 80 тисяч друкованих примірників. Книга витримала вже 19 перевидань, перекладена п’ятьма мовами й перекладається ще на чотири. Також ʼ аудіокнига, начитана автором ексклюзивно для українського книжкового додатка АБУК. Є також електронна версія книги у форматі самостійного додатка для мобільних платформ.
В цей день 14 липня 1897 року народився Мирослав Ірчан – український поет, прозаїк, публіцист, драматург, перекладач.
Також був літературознавцем, журналістом, істориком та видавцем доби розстріляного відродження. Справжнє імʼя – Бабʼюк Андрій Дмитрович.
Впродовж двох років (1921–1922) працював лектором у школі червоних старшин. Був одним з редакторів журналу “Галицький комуніст”. Він активно друкувався в пресі.
1922 року Ірчан повернувся до Праги, там вступив в університет. На той час він вже був відомим письменником. Продовжував публікувати статті та видання. Деякі з них були надруковані в Північній Америці.
У жовтні 1923 року виїхав до Канади. Друкувався в місцевій українській пресі, редагував масові українські журнали “Робітниця” і “Світ молоді”. Був секретарем заокеанської філії Спілки пролетарських письменників “Гарт”.
Влітку 1932 року повернувся до Харкова, очолював літературну організацію “Західна Україна”.
Із 7 років став складати пісні. Дебютував оповіданням “Зустріч” у віденській газеті “Свобода”. Перша збірка новел “Сміх Нірвани” 1918 року, підписана справжнім ім’ям автора.
Мирослав Ірчан автор таких пʼєс, як: “Бунтар”, “Родина щіткарів”, “Радій”, “Дванадцять” та інші.
В цей день 14 липня 1947 року народився Брюховецький Вʼячеслав Степанович – український літературознавець, педагог і громадський діяч.
Літературний критик, Герой України (2007), кавалер Ордена “За заслуги” III ст., лауреат премії імені Олекси Гірника. Почесний президент Національного університету “Києво-Могилянська академія”.
З 1973 по 1976 рік був журналістом та завідувачем відділу критики газети “Літературна Україна”.
З 2007 року почесний президент Національного університету “Києво-Могилянська академія”.
У 2005-2010 роках був членом Комітету з присудження Національної премії України ім. Тараса Шевченка.
В’ячеслав Брюховецький є автором понад 400 публікацій. Також і книг: Іван Сенченко, Критика в сучасному літературному процесі, Віктор Петров. Розвідки у 3-х томах та інші.
Отримав чимало нагород та відзнак. З них: Премія імені Олекси Гірника, Всеукраїнська премія “Визнання”, Орден “За заслуги” III ст. та інші.