Головна » В цей день: культурні події 11 жовтня – що відбулося

В цей день: культурні події 11 жовтня – що відбулося

В цей день

Свій 26 рік життя відзначає В’ячеслав Дрофа (псевдонім OTOY) — український хіп-хоп та реп-виконавець, музикант та автор пісень.

Музика супроводжувала В’ячеслава з дитинства. Першу касету зі світу хіп-хоп, почуту ним Tribe Called Quest, йому подарувала мама. Далі йшли заняття на уроках музики у школі, джеми на вулицях міста, студентські спроби заробити гроші грою на вулиці з друзями-гітаристами. Музичної освіти В’ячеслав не здобув. OTOY знайшов професійні навички в цій галузі через саморозвиток, починаючи з перечитувань відомих треків американських реперів у власній кімнаті у Львові.

Дрофа займався написанням треків на замовлення, грав у театрі, озвучував фільми та ігри, виступав на літературних вечорах. Ранню творчість артиста, який тоді виступав під псевдонімом Drofa, можна було почути на локальних вечірках Hotline.

Перший трек, у якому OTOY з’явився під своїм псевдонімом для широкої публіки, — колаборація з alyona alyona, Kalush та іншими в сайфері Стержень. Далі слідувала колаборація з Аліною Паш і Den Da Funk’ом у треку під назвою Corruption. З грудня 2020 по березень 2021 року співпрацював із лейблом Bitanga Blood, ставши його першим артистом.

Перший повноцінний реліз, який вважається офіційним дебютом артиста, – EP CVIT та кліп Street Fighter, які вийшли у грудні 2020 року.

В цей день 1961 року народився український режисер, актор і театральний діяч та заслужений діяч мистецтв України — Балкашинов Володимир Святославович.

У 1981 закінчив Дніпропетровське державне театральне училище за спеціальністю «актор театру і кіно», у 1986 році — режисерський факультет ГІТІС. З 1986 до 1993 працював черговим і головним режисером в театрах України — Дніпропетровському російською драматичному театрі ім. Горького, Запорізькому Театрі юного глядача та Донецькому обласному російською драматичному театрі.

У 1993 році працює в кіно. Згодом створив компанію «Балкашинов і Ко», яка займається шоу-програмами, зніманням кліпів, реклами, фільмів.

З 1996 до 2006 — головний режисер церемоній щорічної української загальнонаціональної програми «Людина року». Був головним режисером Дня України на «Слов’янському базарі 93», Міжнародного фестивалю акторів кіно «Стожари», Міжнародного фестивалю телевізійних програм «Оксамитовий сезон» та ін.

11 жовтня 1914 року народився український художник та живописець — Грегорійчук Петро Никифорович.

Видатний український живописець та майстер станкової графіки, автор монументального розпису і декоративних панно. З 1940 року розпочав свій динамічний творчий шлях. В його особі художник прагнув до універсалізму, творив у різних жанрах, таких як психологічний портрет, пейзаж та натюрморт. 

 

Петро Грегорійчук провадив активну виставкову діяльність, як в Україні, так і за її межами, починаючи з 1943 року — 58 художніх виставок. У 1985 році художник подарував 97 картин Львівській картинній галереї (тепер Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького), а також деякі роботи Музею українського мистецтва (тепер Національний музей імені А. Шептицького) після персональної виставки, яка відбулася у приміщенні музею. Частина творів зберігається в музеях України та за кордоном, а також у приватних колекціях