В цей день 1997 року народився MЕLOVIN (справжнє ім’я Костянтин Миколайович Бочаров) – український співак.
MELOVIN народився 11 квітня 1997 року в Одесі в родині Миколи та Валентини Бочарових. Від самого дитинства захоплювався творчістю. У шкільні роки постійно організовував постановки та концерти, у яких сам брав участь. Навчався в музичній школі, але згодом покинув її, обравши театральну, яку успішно завершив. За словами співака, саме театральна освіта навчила його цінувати кожну емоцію.
Він тричі намагався потрапити до українського вокального шоу «Х-фактор», проте перші спроби були невдалими. MELOVIN не проходив на телевізійні кастинги. Лише у шостому сезоні 2015 року йому вдалося пройти до прослуховування перед суддями. Там він виконав пісню «Без бою» гурту «Океан Ельзи» та отримав шанс продовжити участь у тренувальному таборі. В результаті MELOVIN вийшов у прямі ефіри шоу, дійшов до суперфіналу й здобув перемогу завдяки глядацькому голосуванню. Під час проєкту він виконував пісні таких виконавців, як Стас Шурінс, Том Оделл, Адель, Джамала, Валерій Меладзе та інших. Після перемоги вирушив у концертний тур по Україні разом з іншими фіналістами шоу.
24 лютого 2018 року на фіналі нацвідбору MELOVIN був обраний представником України на «Євробачення-2018» у Португалії з авторською піснею «Under The Ladder». Напередодні свого виступу в першому півфіналі артист представив власні парфуми, створені спеціально до участі в конкурсі. В Лісабоні MELOVIN виступив у другому півфіналі 10 травня, ставши завершальним учасником вечора та пройшовши до фіналу. У фіналі він відкривав шоу під першим номером, здобув 17-те загальне місце. 7 місце за результатами глядацького голосування та 26 за рішенням національного журі.
В цей день 1858 року народився Лев Іванович Василович – український письменник та літературознавець.
Лев Василович є автором оповідань, гуморесок, літературної критики та збирач народного фольклору. Його перше оповідання було надруковане у 1880 році у львівському журналі «Зоря». Згодом він працював у цьому виданні редактором.
У таких творах, як «Марійка», «Безвинний», «Вирвана картка з моєї біографії» та інших, автор змальовує реалістичні сцени з життя селян Подністров’я в Галичині. Поряд із соціально-побутовими творами він також створив кілька романтичних оповідок. Зокрема, «Старий палац» та «Смерть з любові».
Деякі твори лева Василовича були перекладені польською мовою Володимиром Масляком.