1 листопада 1939 року народився Стригун Федір Миколайович – український режисер та актор, Художній керівник, режисер-постановник Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької.
Навчався на акторському факультеті Київського інституту театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого, який закінчив у 1961 році. Працював у Запорізькому драмтеатрі.
З 1965 р. — актор Львівського українського драматичного театру ім. М. Заньковецької. З 1987 р. — художній керівник, головний режисер Львівського українського драматичного театру ім. М. Заньковецької. З 1990 по 1998 підготував два випуски акторів при Львівській консерваторії ім. М. Лисенка. Крім роботи в театрі та кіно, викладає на акторському відділенні філологічного факультету Львівського національного університету.
Серед поставлених ним спектаклів — «Хазяїн», «Суєта», «Житейське море» І. К. Карпенка-Карого, «Гайдамаки» Т.Шевченка, «Маруся Чурай» Ліни Костенко та ін.
За 40 років творчої діяльності зіграно більше сотні ролей. Фільми з його участю: «Пропала грамота», «І у звуках пам’ять відгукнеться…», «Запорожець за Дунаєм», «Дударики», «Камінна душа» та інші — принесли славу кіноактора. Лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, премії ім. І. Котляревського та премії ім. М. Садовського.
В цей день 1861 року народилась Дніпрова Чайка – українська письменниця.
В 1885 році в одеському альманасі «Нива» було вперше надруковано два вірші Дніпрової Чайки («Вісточка» й «Пісня») та оповідання «Знахарка», яке за своїм характером близьке до запису з народних уст. Дніпрова Чайка працювала у багатьох жанрах, добре відомі її вірші, п’єси, казки, оповідання, нариси. Основні течії її творчості — тяжка селянська доля, життя інтелігенції, революційні події 1905 р.
В цей день 1851 року народився український поет, фольклорист, етнограф, журналіст та лексикограф – Манжура Іван Іванович.
Всього Іван Манжура зібрав близько 900 українських пісень — серед них духовні твори, колядки, щедрівки, весільні, поховальні, про тварин. Більшість із них досі не надрукована.
Як етнограф і фольклорист Манжура зібрав багато матеріалів — від обрядових танків і веснянок до соціально-побутових пісень — чумацьких, наймитських, робітничих. Записи Манжури зроблені акуратно, чітко, дбайливо, навіть педантично. Зроблені ним унікальні записи народних пісень, казок, легенд, жартів, анекдотів та лексичний матеріал увійшли до раритетних фольклорних видань Володимира Антоновича і Михайла Драгоманова.
Сьогодні своє 64-річчя відзначає Сіренко Володимир Федорович – український диригент, головний диригент і художній керівник Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України.
Диригентський дебют відбувся у 1983 році на сцені Національної філармонії України (у програмі концерту — твори Стравінського, Булеза, Шенберга).
1989—1993 рр. — асистент головного диригента Державного заслуженого академічного симфонічного оркестру України Блажкова І. І., згодом другий диригент оркестру.