В цей день ми відзначаємо 80 роковини початку розстрілів української культурної, наукової та політичної еліти в карельському урочищі Сандармох – тих, кого називають «розстріляним Відродженням».
86 років тому там почалися розстріли, які стали символом Великого терору. Ці масові розправи присвятили до 20-річчя так званої Жовтневої революції.
Найбільшу групу в’язнів — 1 111 осіб так званого «першого Соловецького етапу» — розстріляли з 27 жовтня по 4 листопада 1937 року. Найбільше розстрілів випало на перші дні листопада.
В цей день своє 24-річчя відзначає український актор театру та кіно – Данило Каменський.
Відомий завдяки головній ролі у фільмі 2017 року Сторожова застава. Данило Каменський народився 27 жовтня 2000 року в Полтаві. У 2016 році закінчив театральне відділення Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (викладач Світлана Долженко).
Вступив до Гадяцького державного коледжу культури та мистецтв імені І. П. Котляревського (викладач Людмила Фастовець).
З 2017 року актор Українського малого драматичного театру в Києві.
В цей день 1937 року помер Майк Йогансен – український поет, прозаїк доби «Розстріляного відродження». Також — перекладач, критик, лінгвіст, сценарист. Один із засновників літературного об’єднання ВАПЛІТЕ.
Перші вірші Йогансен написав німецькою і російською мовами. Про себе як про українського поета він заявив 1921 року публікаціями в журналі «Шляхи мистецтва», збірниках «Жовтень» і «На сполох», альманахові «Штабель».
На початку творчого шляху молодому поетові властивий мотив мрійних «островів хмар», що його Олександр Білецький назвав «запізнілим романтизмом». Та бурхлива доба швидко «перемагнітила» Йогансена. Сповнений сподівань на національне й соціальне оновлення поет видає збірку «Д’горі», в одному з розділів якої — «Скоро forte» — поетичними засобами у високих героїчних тонах відтворив добу революції й громадянської війни.
Звертаючись до фольклорних джерел, Йогансен переосмислює їх у світлі ренесансних ідей. Поетична збірка «Ясен» (1929), яка з’явилася після книжок «Революція» (1923) і «Доробок» (1924), виявила нову якість творчих пошуків Йогансена. Від стихійної революційності молодого українського інтеліґента раннього періоду творчості письменник революціонізує у напрямку «романтики чистого слова». Еволюція поета і його ліричного героя йшла лінією романтизації щоденної, живої, суперечливої дійсності, що по-своєму утверджувала «романтику буднів».
27 жовтня 1941 року народився український бандурист, композитор та музичний педагог – Мошик Микола Григорович.
Виконував твори з репертуару Євгена Адамцевича, Єгора Мовчана, зокрема на слова П. Чубинського («Славно твоя кобза грає»), Д. Павличка («Молитва»), О. Ющенка («Козацька пісня»), перекладані для бандури твори української та світової класики.