В цей день 12 грудня 1928 року народився Биков Леонід Федорович – український актор театру і кіно, кінорежисер, сценарист.
Змалку мріяв про авіацію і двічі вступав до льотних училищ. У 1945 році вступив у Кривий Ріг в льотне училище, але через місяць виключений за те, що додав собі зайвий рік.
В школу акторів у Києві прийнятий також не був, адже станом на 1946 рік він ще не мав атестату про середню освіту. Проте наступного року Биков вступив на українське відділення акторського факультету Харківського театрального інституту. Закінчив у 1951 році на курсі Данила Антоновича.
Режисер Мар’ян Крушельницький помітив талант Бикова і особисто запросив його до Харківського українського драматичного театру. Це була роль кочегара Паллади в «Загибелі ескадри» Олександра Корнійчука.
У 1951—1960 роках Биков — актор Харківського державного академічного театру імені Тараса Шевченка. У театрі починається його акторська кар’єра. Роль матроса Паллади стала дебютною на театральній сцені. У 1952 році зіграв роль Павки Корчагіна у «Як гартувалась сталь».
Закінчив акторський факультет Харківського державного театрального інституту. У кінематографі дебютував у фільмах «Переможці» (1952) та «Доля Марини» (1953). Всенародне визнання Бикову принесли кінофільми «В бій ідуть тільки «старики» і «Ати-бати, йшли солдати…» Всього зіграв у кіно більше 20 ролей, написав кілька сценаріїв.
В цей день 1990 року на 14-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО сталося важливе історичне рішення.
До списку Світової спадщини внесли перший український об’єкт «Софійський собор у Києві та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська лавра».
Внесення до списку підтвердило цінність пам’яток для світової культурної та історичної спадщини. Окрім будівлі собору під охорону ЮНЕСКО потрапили дзвіниця, південна в’їзна вежа, трапезна. А також хлібний, бурса, будинок митрополита і брама Заборовського. З того часу храм заборонено передавати будь-якій релігійній організації та здійснювати богослужіння. Виняток становить лише 24 серпня – День незалежності України.
Об’єкт Всесвітньої спадщини №527 став першим від України в списку ЮНЕСКО. Згодом, як частина Лаври, туди увійшла Церква Спаса на Берестові, а у 1998-му історичний центр Львова.
Наразі на території України розташовані 7 об’єктів із списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Разом з тим до списку нематеріальної культурної спадщини внесено «Петриківський розпис». Як явище українського декоративного народного мистецтва.